KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more
kantor na lotnisku, wymiana walut, kantor, Ekantor.pl

Kurs walut na lotnisku – sprawdź zanim stracisz

Ile kosztuje funt, a ile euro? To zależy. Przede wszystkim od tego, kogo zapytamy. Czekając na samolot lub przylatując do kraju bez złotówki w portfelu, może być już jednak za Read more

Komentarz walutowy 17.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty utrzymuje przewagę wobec większości walut, jedynie wobec funta brytyjskiego zanotował niewielką stratę. Główna para walutowa w oczekiwaniu na popołudniowe dane makro poruszała się dość stabilnie.

Dolar czeka na dane

Głowna para walutowa poruszała się dziś w wąskim kanale wahań 1,1309-1,1336. Brak większych wahań na tej parze walutowej wskazywało na to, że uczestnicy rynku czekali na popołudniowe dane makro, które aktualnie stanowią najważniejszy czynnik wpływający na decyzję Fedu. Ważnym wydarzeniem na rynku ropy naftowej przekroczenie wartości 50 dolarów za baryłkę tego czarnego paliwa. To najwyższy poziom od pół roku. Inwestorzy z niecierpliwością będą zapewne czekać na wieczorny raport dotyczący tygodniowych zapasów paliwa ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty utrzymuje dobrą passę

Złoty zyskuje drugi dzień z rządu. Sobotnia decyzja agencji ratingowej Moody’s dała naszej walucie silny impuls, który jeszcze pcha ją w dobrym kierunku. Prawdopodobnie siła napędowa w najbliższym czasie się wyczerpie i będziemy świadkami korekty, która z aktualnego 4,35 wyprowadzi nas ponownie w pobliże 4,37-4,38. Prawdopodobnie, ponieważ już w czwartek poznamy kilka istotnych danych makro, które – o ile będą zgodne z oczekiwaniami – mogą kontynuować aprecjację złotego wobec euro. Być może inwestorzy do tego czasu utrzymają stabilny poziom na parze EUR/PLN. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,35 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty utrzymuje przewagę nad dolarem

Złoty utrzymał również swoją przewagę wobec dolara. Początek sesji był bardzo stabilny, jednak tuż przed południem nastąpiło umocnienie naszej waluty do poziomu 3,84. Prawdopodobnie po dzisiejszych danych makro i jutrzejszej publikacji raportu z ostatniego posiedzenia Fedu kurs zmieni kierunek notowań. Średni kurs dolara podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 3,85 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Frank tanieje

Frank szwajcarski otrzymał dziś całkiem nienajgorsze dane dotyczące inflacji producenckiej, okazał się ona lepsza od oczekiwań rynku. Na notowania pary CHF/PLN nie miało to jednak większego wpływu. Złoty w dalszym ciągu umacniał się wobec szwajcarskiej waluty dzięki sobotniej decyzji agencji Moody’s, która przypomnijmy obniżyła Polsce jedynie perspektywę na negatywną, bez zmian samego poziomu. Średni kurs CHF wyniósł podczas dzisiejszej sesji 3,93 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt poniżej 5,60

Dzisiejsza publikacja inflacji konsumenckiej Wielkiej Brytanii niestety nie zaskoczyła pozytywnie inwestorów. Lepiej natomiast prezentował się wynik inflacji konsumenckiej, która w skali roku z 0,3% wzrosła do 0,4%. Te publikacje zahamowały rozpoczęty o poranku wzrost funta na parze ze złotym. Kolejne nowe sondaże dotyczące Brexitu wskazują na to, że Brytyjczycy są podzielenie mniej więcej po równo. Nie jest to niestety dobra informacja, ponieważ rynki finansowe do końca nie będą wiedziały, czego można się spodziewać. Średni kurs funta podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 5,57 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.05.2016 15:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000