KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more
przelew bankowy, rachunek, konto w banku, Ekantor.pl

Przelew na zamknięty rachunek – jak szybko odzyskać pieniądze?

Ponoć każdy błąd można naprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że za błędy się płaci i kosztować mogą one nas sporo nerwów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse. Na szczęście wysyłając Read more

Komentarz walutowy 18.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia na rynku walutowym przyniósł lekkie zmiany na głównej parze walutowej. Euro umocniło się wobec dolara. Podobne zmiany zaszły na parze ze złotym, który również osłabił się wobec wspólnej waluty.

Osłabienie dolara

Amerykańska waluta podczas dzisiejszej sesji osłabiła się względem euro. Wspólna waluta skorzystała z chwilowej zmiany nastroju na rynku, która miała związek z zakończonym bez porozumienia spotkaniu państw produkujących ropę naftową. Większość inwestorów przepisywała, że do kompromisu nie dojdzie, stąd jedynie zwyżka pary EUR/USD do 1,13. W najbliższych dniach poznamy kilka istotnych danych makro, które przyczynić się będą mogły do kolejnych zmian na tej parze. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Po umocnieniu czas na osłabienie

Złoty słabnie. Euro powoli odzyskuje siły, lub po prostu korzysta ze słabości amerykańskiej waluty. Polityka monetarna EBC budzi wiele obaw wśród inwestorów, jaką decyzję w tym tygodniu podejmie M. Draghi? Prawdopodobnie nic się nie zmieni. Decydenci po ostatniej obniżce potrzebują czasu na przeanalizowanie jej skutków dla gospodarki. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,30 PLN.

EUR/PLN

kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja

Dzisiejsze notowania pary USD/PLN miały bardzo stabilny przebieg. Zakres wahań znajdował się w przedziale 3,79-3,80. Prawdopodobnie większych wahań należy się spodziewać dopiero jutro, ponieważ we wtorek poznamy kilka istotnych danych zarówno z Polski, jak i USA. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,80 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Umocnienie franka

Szwajcarska waluta wyraźnie czeka na to, jaki ruch wykona w tym tygodniu EBC. Niewielki wzrost na parze CHF/PLN, analogiczny do tego, który obserwowaliśmy na parze EUR/PLN pokazuje jak silny związek mają one ze sobą. Z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli SNB wynika, że gospodarka Szwajcarii dotkliwie odczuwa przewartościowanego franka, co może niebawem przełożyć się na decyzję o obniżce stóp procentowych. Na tę chwilę SA to jednak jedynie słowa, które zbytniego wpływu na notowania CHF nie mają. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,94 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Zmienna sesja funta

Brytyjska waluta przez pierwszą część sesji utrzymywała bardzo stabilny poziom notowań względem złotego. Kurs poruszał się w przestrzeni wartości 5,38. Umocnienie funta do 5,43 nastąpiło popołudniu. Najnowszy sondaż wskazuje, że większość respondentów jest za tym, aby Anglii pozostała w Unii Europejskiej. Opuszczenie UE, mogłoby mieć bardzo negatywne skutki finansowo-ekonomiczne dla kraju, a następnie dla całej światowej gospodarki. Średni kurs funta podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,43 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

18.04.2016 22:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!