KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dzień Dziecka

Dzień dziecka – jak sprawić dziecku frajdę i nie zbankrutować?

Tablet, rower, smartfon - rodzice prześcigają się w pomysłach, mających wywołać uśmiech na twarzy dziecka, równocześnie wywołując w sobie obawy o stan środków na koncie. Czy można jeszcze uszczęśliwić pociechę Read more
euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more

Komentarz walutowy 18.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Uczestnicy rynku niecierpliwie wyczekują dzisiejszej publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Złoty osłabił się dziś wobec większości walut, najwięcej strat zanotował względem funta szterlinga.

W oczekiwaniu na publikację protokołu

Wczorajsze dane makro dotyczące inflacji konsumenckiej dopiero dziś wyraźnie umocniły dolara. Kurs EUR/USD dotarł dziś do poziomu 1,1254. Te same dane tyle, że dla Strefy Euro poznaliśmy dziś przed południem. Nie zrobiły one jednak większego wrażenia na euro. Być może dlatego, że inwestorów interesuje dziś tylko jedno – zapiski z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Zloty traci

Podczas dzisiejszej sesji złoty osłabił się wobec euro. Po dwóch dniach umocnienia widzimy wyraźny optymizmu wynikającego z sobotniej decyzji agencji Moody’s. Na rynek powracają dotychczasowe czynniki wpływające negatywnie na naszą walutę. Dzisiejsza publikacja dotycząca wynagrodzenia i zatrudnienia była całkiem dobra, jednak nie miała żadnego wpływu na notowania pary EUR/PLN. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Umocnienie dolara

Kurs dolara z poziomu 3,85 przesunął się dziś do 3,89. Uczestnicy rynku liczą, że w dziś opublikowanym protokole z ostatniego posiedzenia Fedu znajdą odpowiedzi na pytanie dotyczące terminu podwyżki stóp procentowych w USA. Po wczorajszej i piątkowej publikacji danych makro prawdopodobieństwo czerwcowej podwyżki wzrosło, jednak większość analityków jest do tego terminu bardzo sceptycznie nastawionych.  Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,88 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

 

Źródło: biznes.pl

Dyskusje trwają, a frank ponownie drożeje

Kancelaria Prezydenta nadal pracuje nad projektem ustawy o pomocy dla osób, które zaciągnęły kredyt w walucie obcej. W oczekiwaniu na te poprawki pojawił się nowy problem, który dotyka NBP. Dyskusje dotyczą tego, czy Narodowy Bank Polski powinien zaangażować się w pomoc w znalezieniu rozwiązania dla frankowiczów? Kurs franka tymczasem powędrował podczas dzisiejszej sesji w górę, a jego średnia wartość wyniosła 3,95 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

9 groszy w górę

Funt miał dziś bardzo udaną sesję. Z poziomu 5,57 wzrósł do 5,66. To jednak nie zmiana faktu, że ryzyko Brexitu dalej mu ciąży. Niepewność na rynku związana z ryzykiem opuszczenia przez Wielka Brytanie UE stanowi czynnik ryzyka dla większości walut świata. W szczególności dla euro i dolara. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,66 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP, kurs funta szterlinga

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.05.2016 15:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000