KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany Read more
Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more

Komentarz walutowy 18.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wyczekiwane przez rynek minutki FOMC nie przyniosły odpowiedzi na kluczowe pytanie związane z dalszym kierunkiem polityki pieniężnej Fed. Zgasiło to nieco nastroje wśród inwestorów, których uwaga ponownie została skierowała w stronę danych makroekonomicznych.

 

Fed nadal bez decyzji

Brak perspektyw na podwyżkę stóp procentowych przez Fed nie sprzyja amerykańskiej walucie. Wcześniejsze wypowiedzi dwóch szefów regionalnych oddziałów Rezerwy Federalnej sugerowały zacieśnienie polityki jeszcze jesienią tego roku, jednak wczorajszy protokół z posiedzenia FOMC oddalił tę wizję. W związku z powyższym inwestorzy ponownie skupią się na odczytach, odnoszących się do aktualnej kondycji gospodarki USA. Na chwilę obecną dolar traci względem euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,13 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Słabe dane z Polski

Wczorajsza, wyraźna dominacja euro w parze ze złotówką, osłabła pod wpływem spokojnego tonu protokołu z posiedzenia FOMC. Sprzyjające notowaniom PLN okazały się również dane z krajowego rynku pracy, jednak dzisiejsze odczyty dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej w Polsce mocno rozczarowały. Takie informacje mogą przyczynić się do osłabienia polskiej waluty w najbliższym czasie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Odczyty w roli głównej

Minutki ujawniły brak zgodności wśród członków FOMC w kwestii ewentualnych podwyżek stóp procentowych. Część z nich opowiedziała się za zacieśnianiem polityki pieniężnej przez Fed, a część woli poczekać na kolejne dane obrazujące kondycję amerykańskiej gospodarki. W tym kierunku skierowała się też dzisiejsza uwaga inwestorów. Niepokojące dane z Polski oraz dobre odczyty z USA sprawiły, że średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,79 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Cios dla polskiej waluty

Wczorajsze informacje napływające zza oceanu wsparły nieco waluty rynków wschodzących, na czym skorzystała również złotówka. Był to jednak niewielki oddech dla polskiej waluty, która teraz będzie musiała zmierzyć się z zagrożeniem, jakim są opublikowane dziś dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Okazały się one bowiem znacznie słabsze od prognoz. Taka koniunktura wsparła franka, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Dobre dane z Wielkiej Brytanii

Przedstawione wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii okazały się znacznie lepsze od prognoz, co pozwoliło wysunąć tezę, że mieszkańcy wysp nie przestraszyli się konsekwencji podjętej w czerwcu decyzji o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej. Mimo, że w notowaniach funta widać dziś korektę spadkowej tendencji, to jednak można się spodziewać, że ryzyko nad tą walutą utrzyma się tak długo, jak długo będą utrzymywać się globalne niepokoje związane z Brexitem. Średnia wartość funta osiągnęła dziś poziom 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.08.2016 15:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000