KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

niestabilne waluty: jeny i złotówki

Kapryśne waluty

Zaciągając kredyt w obcej walucie mamy nadzieję na korzystniejsze, czyli bardziej opłacalne spłacanie rat, niż w przypadku spłacania go w walucie rodzimej. Jednak istnieje szereg walut kapryśnych, których kurs często Read more

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more

Komentarz walutowy 19.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Handel na rynku walutowym nabiera rozmachu. Dolar chwilowo odpuścił i zanotował dziś lekkie osłabienie. Złoty niestety miał jedynie dobry początek sesji. Ropa naftowa powróciła do wzrostów.  

Euro nie daje odetchnąć

Euro systematycznie, powoli umacnia się wobec dolara. Korzysta z przypływu dobrych czynników. Do takich można zaliczyć opublikowany dziś indeks instytutu ZEW z Niemiec obrazujący nastrój inwestorów, który z 4,3 pkt wzrósł do 11,2 pkt. Dla uczestników rynku walutowego w tym tygodniu najważniejsze będzie czwartkowe posiedzenie EBC oraz wystąpienie publiczne jego prezesa. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dobry tylko początek

Złoty dziś praktycznie jednym większym ruchem odrobił wszystkie poniesione dzień wcześniej straty. Z poziomu 4,30 sięgnął wartości 4,28. Niestety dane o sprzedaży detalicznej oraz wartość produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej rozczarowała inwestorów, co dało się zauważyć po stopniowym wzroście euro. Kurs wspólnej waluty powoli powracał do poziomu z otwarcia dzisiejszej sesji. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,29 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Umocnienie złotego

Na parze USD/PLN widoczne były dziś lekkie wahania, które sprowadziły dolara w dół. Złoty w tym przypadku mimo gorszych od oczekiwań danych makro utrzymał przewagę nad amerykańską walutą. Sentyment na rynku jest bardzo zmienny. Niedzielne spotkanie głównych producentów ropy naftowej zakończyło się bez porozumienia. Kolejne negocjacje dopiero w czerwcu. Po takim weekendzie inwestorzy z zainteresowaniem będą czekać na dzisiejszy wieczorny raport dotyczący tygodniowej zmiany zapasów paliwa. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,78 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wahania kursu franka

Notowania franka szwajcarskiego na początku sesji zeszły dziś do poziomu 3,92. W dalszej części dnia frank zaczął odrabiać poniesione straty. Doniesienia analityków o tym, że Szwajcarski Bank Narodowy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w związku z obniżką stóp procentowych daje nadzieję na umocnienie złotego. Średni kurs CHF podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,93 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Funt drożeje

Do referendum w sprawie Brexitu coraz bliżej. Nastroje w Wielkiej Brytanii powoli zaczynają się pogarszać. Wielu inwestorów jest ciekawych, co podczas dzisiejszego wystąpienia będzie miła do powiedzenia prezes BoE. Ostatnie doniesienia o kalkulacjach wyjścia Anglii ze Strefy Euro wskazują na to, że konsekwencje takiej decyzji dla kraju mogą być bardzo poważne. Dziś średni kurs funta wyniósł 5,44 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

19.04.2016 15:24
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000