KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more
ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more

Komentarz walutowy 19.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowy handel na rynku walutowym miał bardzo zmienny przebieg zwłaszcza na parach USD/PLN i CHF/PLN. Dolar odrobił straty poniesione w zeszłym tygodniu. Euro ponownie było obciążane doniesieniami z Grecji.

 

 

Dolar odrobił straty

Notowania pary EUR/USD podczas dzisiejszej sesji można z całą pewnością powiedzieć, że należały do dolara. W godzinach porannych zaliczył on skok z poziomu 1,13 do wartości 1,11, która była kontynuowana przez dalszą część dnia. Amerykańska waluta odzyskała siły po zeszłotygodniowych stratach. Euro ponownie osłabiło się w związku z informacjami napływającymi z Grecji. Nastroje wokół niej pogorszyły się po doniesieniach o całkowitej utracie płynności finansowej w przypadku braku porozumienia z wierzycielami do końca maja. Premier Tsipras ma niecałe 2 tygodnie aby zakończyć negocjacje. Inwestorzy będą wyczekiwać dziś wieczornego wystąpienia publicznego prezesa Fedu Janet Yellen. Najważniejsza dla dolara będzie jednak w tym tygodniu środa, ponieważ wtedy zostanie opublikowany protokół z posiedzenia Fedu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 euro.

 

Kurs EUR/PLN zależny ponownie od Grecji

Złotówka po wczorajszym osłabieniu wobec euro wróciła do punktu wyjścia i osiągnęła poziom poniedziałkowych notowań, tj. 4,03. Kurs jednak zmierzał przez całą sesję z powrotem do poziomu 4,05. Zmienność na tej parze walutowej może być spowodowana informacjami z sesji MFW w Polsce, podczas której zostało powiedziane, że łagodzenie polityki monetarnej w Polsce może być jeszcze potrzebne. Jeśli wartość złotówki wzrośnie i oddali inflacje od osiągnięcia określonego celu to RPP będzie zmuszona do podjęcia odpowiednich kroków. Póki co nie zapowiada się aby polska waluta zeszła poniżej 4,00. Jednak jeśli nasili się panika w związku z realnym zagrożeniem bankructwem Grecji, PLN może zejść poniżej tej wartości. Średnia wartość euro wyniosła 4,04 PLN.

 

Słabszy tydzień dla złotówki

Dolar wyraźnie umocnił się do złotówki. Podczas dzisiejszej sesji osiągnął poziom 3,61. Notowania tej pary walutowej pozostają pod presją wahań zachodzących na głównej parze walutowej. Ten tydzień zapowiada się ciekawie, duża liczba publikacji makroekonomicznych może wprowadzić spore zmiany na rynku walutowym. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,61 PLN.

 

Dane makro dyktują kurs franka

Notowania franka od wczoraj utrzymują się poniżej 3,90. Słabsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej nie pozwoliły wybić się szwajcarskiej walucie ponad tą wartość. Sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wyniosła -2,8% co jest dużo gorszym wynikiem niż prognozowano. Dopiero na przyszły czwartek mamy zaplanowane kolejne odczyty dla tego kraju a wśród nich bilans handlu zagranicznego, na którym inwestorzy na pewno skupią całą swoją uwagę, a zwłaszcza na danych dotyczących eksportu. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,88 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2015 15:20
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000