KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Zielona Góra 2018

SIEMA! Ekantor.pl zagra razem z WOŚP! [Wyjątkowa licytacja]

Już 14 stycznia rusza 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem jest pozyskanie wsparcia dla oddziałów neonatologicznych, co pozwoli wyrównać szanse w leczeniu noworodków. Ekantor.pl podpisuje się pod tym Read more
kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more

Komentarz walutowy 19.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza sesja okazała się wyjątkowo korzystna dla polskiej waluty, która podążyła za trendem rynków wschodzących. Dodatkowo wsparły ją optymistyczne dane, dotyczące krajowego rynku pracy oraz ocena ratingu kredytowego. Dziś natomiast poznaliśmy ważne dane nie tylko z Polski, ale też z Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA.

 

W oczekiwaniu na przełom
Od dnia ogłoszenia wyniku referendum w Wielkiej Brytanii, główna para walutowa oscyluje wokół wartości 1,10-1,11 wyczekując impulsu, którym może być czwartkowe posiedzenie EBC w sprawie stóp procentowych. Dzisiejsze dane, dotyczące nastrojów niemieckich inwestorów okazały się nieprzychylne i mogły przyczynić się do mocniejszego osłabienia wspólnej waluty, której średnia wartość wyniosła dziś 1,10USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Korzystne wieści dla PLN
Początek tygodnia przyniósł złotemu korzystną koniunkturę, dzięki której znacznie wzrosły jego notowania względem euro. Czynnikami wspierającymi okazały się dane z polskiego rynku pracy oraz ocena ratingu kredytowego wystawiona przez agencję Fitch. Entuzjastyczne okazały się również dzisiejsze odczyty, dotyczące sprzedaży detalicznej, które były lepsze od prognozowanych, w związku z czym średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,36 PLN.
EUR/PLN

Euro, złoty, EUR, PLN, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar nadrabia spadek
Dzisiejsze odbicie dolara w parze z PLN jest pewną próbą regeneracji sił, po wczorajszej silnej aprecjacji polskiej waluty. Chociaż dolar nadal postrzegany jest przez inwestorów jako rozsądna alternatywa w okresie niepewności, to mocne dane napływające w ostatnich dniach zza oceanu spotkały się z korzystnymi odczytami dotyczącymi polskiej gospodarki, co spowodowało, że średni kurs dolara osiągnął dziś 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, dolar, złoty

Źródło: biznes.pl

Frank przeciwstawia się spadkowi
Przedstawiony dziś odczyt dotyczący inflacji konsumenckiej i producenckiej w Wielkiej Brytanii uspokoił nieco nastroje inwestorów związane z Brexitem, jednak zbliżający się termin spotkania EBC nie pozwala zapomnieć o niepewności oraz braku odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości Wielkiej Brytanii. Frank szwajcarski stara się więc zminimalizować wczorajsze umocnienie PLN, jednak okazuje się, że czynniki oddziałujące na polską walutę są silniejsze w związku z czym średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty, frank

Źródło: biznes.pl

GBP słabnie
Zaobserwowany w zeszłym tygodniu wzrost wartości funta przeszedł już do historii. Mimo korzystnych danych o inflacji w Wielkiej Brytanii oraz informacji o tym, że wdrażanie procesu opuszczenia UE przez ten kraj nie rozpocznie się wcześniej niż w 2017 roku, nie udało się uchronić funta przed osłabieniem. Mogły mieć na to wpływ mocne odczyty z Polski, w wyniku których średnia wartość GBP wyniosła dziś 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.07.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000