KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą Read more
RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more

Komentarz walutowy 19.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W oczekiwaniu na wieczorną publikację protokołu z posiedzenia Fedu inwestorzy doszukiwali się sygnałów rynku, które mogłyby sprzyjać przyjęciu września za termin pierwszej od wielu lat podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Duża zmienność na rynku walutowym była widoczna dziś ze względu na sporą ilość publikacji makroekonomicznych.

 

Wartość dolara zależna od danych marko i protokołu Fed

Główna para walutowa poruszała się dziś w obrębie wartości 1,10 odbijając się od górnej i dolnej granicy. Dzisiejsze popołudniowe dane makro będą miały najprawdopodobniej większą moc oddziaływania na notowania EUR/USD niż wczorajsze. Jeśli inflacja CPI będzie lepsza od oczekiwanej a protokół z posiedzenia Fedu będzie wskazywał na wrześniowy termin zmiany polityki monetarnej w USA, to możemy spodziewać się wzrostu wartości USD. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,10 EUR.

Dane makro nie, Greckie porozumienie tak

Para EUR/PLN nie zareagowała na dzisiejsze dane o saldzie rachunku bieżącego w Strefie Euro. Mimo wzrostu tego wskaźnika, który teoretycznie powinien przyczynić się do umocnienia euro został zignorowany. Podczas dzisiejszej sesji euro umocniło się w stosunku do złotówki za sprawą zatwierdzenia trzeciego programu pomocowego dla Grecji przez Bundestag. Pierwszą rata wyniesie 26 mld euro, jej część w wysokości 13 mld euro zostanie przekazana już jutro. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,16 PLN.

Złotówka osłabiła się na parze z dolarem

Dzisiejsza szansa umocnienie się złotówki wobec dolara nie została dostatecznie wykorzystana. Poranna sesja wskazywała na umocnienie się PLN, jednak w godzinach popołudniowych mieliśmy już powrót do 3,77. Dane dotyczące sprzedaży detalicznej nie sprzyjały dziś naszej walucie. W ujęciu miesięcznym wypadła lepiej, jednak w skali roku to nie jest jeszcze to, czego oczekiwał rynek. Im bliżej i im większe szanse na zmiany w Stanach Zjednoczonych, tym więcej dolar zyskuje wobec walut rynków wschodzących. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,77 PLN.

Zwyżka na parze CHF/PLN

Notowania pary CHF/PLN zaliczyły dzisiaj skok do poziomu 3,87. Było to spowodowane spadkiem na parze EUR/CHF, która stanowi parę bazową. Wahania złotówki na parze z frankiem będą w najbliższym czasie duże w związku ze zbliżającymi się w Polsce wyborami do parlamentu. Rząd prześciga się w pomysłach na poprawę sytuacji osób, które mają zaciągnięte kredyty we franku. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym szwajcarska waluta została wyceniona średnio na 3,87 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

19.08.2015 14:48
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000