KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more
PREMIE OD BANKÓW

Wielka lista świątecznych promocji w bankach – zapłacą za zakupy, ale pod jednym warunkiem

Dla mamy perfumy, dla taty seria ulubionych kryminałów, a dla żony wymarzony płaszcz (koniecznie “taki uroczy, malachitowy”). Jeżeli listę świątecznych zakupów masz już przygotowaną to znaczy, że połowa sukcesu za Read more

Komentarz walutowy 20.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego euro kolejny dzień z rzędu umocniło się wobec amerykańskiej waluty. Złoty również wypadł całkiem dobrze, co najbardziej dało się zauważyć na parze z frankiem szwajcarskim i dolarem.

Osłabiony dolar

Wczorajsze dane z rynku nieruchomości osłabiły dolara. Pojawiły się również na rynku sugestie ze strony inwestorów, że jeśli tendencja słabych publikacji makro utrzyma się, to podwyżki stóp procentowych w USA szybko możemy nie zobaczyć, Fed może wówczas zwlekać. Zawirowania wokół Brexitu odchodzą na drugi plan, podobnie zamieszanie na rynku ropy naftowej. Duże znaczenie dla głównej pary walutowej będzie miało jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Dziś kurs wspólnej waluty ponownie zbliżył się do wczorajszych szczytów. Średni kurs euro wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Euro czeka na EBC

Osłabienie euro, które miało miejsce podczas dzisiejszej sesji było prawdopodobnie chwilową korektą. Złoty w najbliższych dniach będzie poruszał się w przedziale 4,25-4,30. Jutrzejsze posiedzenie EBC prawdopodobnie nie spowoduje długotrwałej zmian w kursach walut. Prawdopodobnie prezes Draghi potwierdzi wszystko to, co zostało postanowione podczas ostatniego posiedzenia. W trakcie dzisiejszego handlu euro zostało średnio wycenione na 4,27PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Powrót do spadków na parze USD/PLN

Sytuacja na parze USD/PLN zaczyna być bardziej klarowna. Po chwilowej zwyżce wracamy do spadków. Wszystko wskazuje na to, że dolar próby umocnienia dolara okazały się być chwilowym spowolnieniem tendencji spadkowej, która trwa od połowy stycznia. Teoretycznie kurs dolara w najbliższych dniach mógłby zbliżyć się nawet do poziomu 3,72-3,73. Wszystko jednak zależy od dzisiejszych danych makro i jutrzejszej decyzji EBC. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł dziś 3,76 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wahania na następnie umocnienie

Złoty podczas dzisiejszej sesji umocnił się wobec franka szwajcarskiego. Początek dzisiejszych notowań tej pary nie wskazywał na to, że z poziomu 3,93 frank osłabi się do 3,91. CHF pozostaje pod wpływem czynników zagranicznych, które mają największe znaczenie na kierunek jego notowań. Średni kurs franka podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,91 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Stabilizacja ze spadkiem

Kolejne ankiety dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pokazują, że Anglicy nie do końca są przekonani o tym, że jest to konieczne i opłacalne dla ich kraju. Spore znaczenie dla inwestorów będą miały jutrzejsze dane o sprzedaży detalicznej. Również w centrum pozostaną doniesienia z rynku ropy naftowej. Dziś przez pierwszą cześć sesji funt utrzymywał się stabilnie, dopiero po godzinie 12 osłabił się wobec złotego. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,41 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.04.2016 15:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!