KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more
dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Read more

Komentarz walutowy 22.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowe notowania na rynku walutowym miały bardzo zmienny przebieg. Złoty odrobił kolejne straty wobec euro i franka szwajcarskiego. Dolar natomiast rozpoczął natarcie na wspólną walutę.

Dobry poniedziałek dla dolara

Poniedziałek para EUR/USD rozpoczęła od spadku z poziomu 1,11 do 1,10. Wszystko wskazuje na to, że dobra passa dolara może utrzymać się dłużej niż przez jedną sesję. Rynek ropy naftowej odbił nieznacznie w górę po zeszłotygodniowych rozmowach kartelu OPEC z Rosją. Inwestorzy odczytali to jako dobry znak, lecz cały czas podchodzą do niego z dystansem. Dziś poznamy jeszcze kilka istotnych danych makro, które jeśli okażą się równie dobre jak piątkowa inflacja mogą sprowadzić dolara poniżej 1,10. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś średnio 1,10 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro słabsze

Podczas dzisiejszej sesji naszej walucie udało się przebić poziom 4,36, co daje jej możliwość trwałego utrzymania się w trendzie spadkowym. Sytuacja na parze EUR/PLN wyklarowała się po publikacji indeksów PMI dla Strefy Euro, które zarówno dla przemysłu, jak i usług były niższe od konsensusu. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,35 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

USD mocniejsze od złotego

Amerykańska waluta początek kolejnego tygodnia zaczęła od umocnienia wobec złotego. Z poziomu 3,92 nastąpił wzrost do wartości 3,95 i wydaje się, że to nie jest ostatnie słowo dolara. Para USD/PLN dzisiejszym wzrostem spowodowała wyhamowanie trwającego od połowy stycznia trendu spadkowego. Jeśli optymistyczny nastrój utrzyma się na rynku, możemy spodziewać się kontynuacji wzrostów. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,95 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Złoty mocniejszy, ale ustawa wciąż wywołuje niepewność

Kurs waluty, która aktualnie w naszym kraju jest najpopularniejsza ze względu na problemy z nią związane zszedł poniżej 3 zł i 96 gr. Zamieszanie wokół ustawy o przewalutowaniu kredytów hipotecznych zaciągniętych m.in. we frankach szwajcarskich przyczynia się do dużej zmienności na rynku lokalnym. Stąd jeszcze w piątek kurs CHF znajdował się powyżej 3,98. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,96 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

22.02.2016 14:57
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000