Komentarz walutowy 22.02.2016

Poniedziałkowe notowania na rynku walutowym miały bardzo zmienny przebieg. Złoty odrobił kolejne straty wobec euro i franka szwajcarskiego. Dolar natomiast rozpoczął natarcie na wspólną walutę.

Dobry poniedziałek dla dolara

Poniedziałek para EUR/USD rozpoczęła od spadku z poziomu 1,11 do 1,10. Wszystko wskazuje na to, że dobra passa dolara może utrzymać się dłużej niż przez jedną sesję. Rynek ropy naftowej odbił nieznacznie w górę po zeszłotygodniowych rozmowach kartelu OPEC z Rosją. Inwestorzy odczytali to jako dobry znak, lecz cały czas podchodzą do niego z dystansem. Dziś poznamy jeszcze kilka istotnych danych makro, które jeśli okażą się równie dobre jak piątkowa inflacja mogą sprowadzić dolara poniżej 1,10. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś średnio 1,10 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro słabsze

Podczas dzisiejszej sesji naszej walucie udało się przebić poziom 4,36, co daje jej możliwość trwałego utrzymania się w trendzie spadkowym. Sytuacja na parze EUR/PLN wyklarowała się po publikacji indeksów PMI dla Strefy Euro, które zarówno dla przemysłu, jak i usług były niższe od konsensusu. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,35 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

USD mocniejsze od złotego

Amerykańska waluta początek kolejnego tygodnia zaczęła od umocnienia wobec złotego. Z poziomu 3,92 nastąpił wzrost do wartości 3,95 i wydaje się, że to nie jest ostatnie słowo dolara. Para USD/PLN dzisiejszym wzrostem spowodowała wyhamowanie trwającego od połowy stycznia trendu spadkowego. Jeśli optymistyczny nastrój utrzyma się na rynku, możemy spodziewać się kontynuacji wzrostów. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,95 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Złoty mocniejszy, ale ustawa wciąż wywołuje niepewność

Kurs waluty, która aktualnie w naszym kraju jest najpopularniejsza ze względu na problemy z nią związane zszedł poniżej 3 zł i 96 gr. Zamieszanie wokół ustawy o przewalutowaniu kredytów hipotecznych zaciągniętych m.in. we frankach szwajcarskich przyczynia się do dużej zmienności na rynku lokalnym. Stąd jeszcze w piątek kurs CHF znajdował się powyżej 3,98. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,96 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

22.02.2016
Aniela Agopsowicz