KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more
Lotto

Rekordowa „szóstka” w loterii

W czwartkowym losowaniu Lotto padła rekordowa “szóstka”. Szczęśliwiec, który obstawił zwycięskie liczby wzbogacił się o ponad 36 mln złotych. Jest to najwyższa wygrana w historii tej gry.   Rekordowa pula Read more

Komentarz walutowy 22.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym miała dość zmienny przebieg. Para EUR/USD powoli powróciła do wartości 1,08. Złotówka nieznacznie umocniła się wobec franka szwajcarskiego, który wyraźnie zaczął kierować się w stronę wartości sprzed zaostrzenia się greckiego kryzysu.

 

Dolar przygotowuje się na podwyżkę stóp procentowych w USA

Notowania pary EUR/USD oscylowały dziś na granicy 1,09. Lekkie umocnienie nastąpiło po opublikowaniu danych dotyczących wniosków o kredyty hipoteczne, które okazały się lepsze od poprzednich. Inwestorzy wyczekują jeszcze odczytów z rynku nieruchomości, które jeśli będą równie optymistyczne mogą zaprowadzić główną parę walutową poniżej 1,09. W czasie oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych w USA wielu uczestników handlu na rynku walutowym skupia się na dogłębnej analizie czynników makroekonomicznych. Ma to związek z kryteriami postawionymi przez prezes Fedu. Przypomnijmy, że jednym z warunków wprowadzenia zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych jest poprawienie się sytuacji na rynku pracy oraz ogólna poprawa tamtejszej gospodarki. Na razie w zestawieniu z euro to dolar zbiera większe żniwo. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,09 EUR.

 

Próba stabilizacji na parze EUR/PLN

Wczorajsza przewaga euro wobec złotówki dziś została w godzinach przedpołudniowych zmniejszona. Para EUR/PLN spadła do wartości 4,10, jeśli dane dotyczące koniunktury gospodarczej w Polsce okażą się dobre, możliwa jest kontynuacja zejścia w dół. Czynnikiem lokalnym, który również chwilowo umocnił polską walutę było przemówienie Marka Belki na posiedzeniu sprawozdawczym w Sejmie. W prezentowanym sprawozdaniu z zeszłorocznej działalności NBP uznał on prowadzoną politykę stóp procentowych za bardzo udaną a uniknięcie recesji w dobie światowego kryzysu za ogromny sukces. Wobec braku silniejszych bodźców z szerokiego rynku złotówka chwilowo skorzystała i umocniła się wobec euro. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła 4,11 PLN.

 

Dolar nie może się określić

Dzisiejsza sesja na parze USD/PLN charakteryzowała się dużą zmiennością. Wahania rozciągały się od 3,75 do 3,77 PLN. Wpływ na tę parę mogły mieć dalsze spadki na giełdzie surowców. Po nietrwającym długo odbiciu złoto powróciło w rejony 1085 dolarów za uncję. Tak duży spadek nie miał miejsca od ponad 5 lat, co wzbudziło duże zainteresowanie również na rynku walutowym. Podczas dzisiejszego handlu dolar został średnio wyceniony na 3,77 PLN.

 

Nadzieja na tańszego franka

Przemówienie prezesa NBP Marka Belki chwilowo wpłynęło kojąco na kurs franka szwajcarskiego. Notowania pary CHF/PLN zeszły przed południem poniżej 3,92. Choć nie trwało to długo może dać nadzieję na przyszłą korektę w dół. Szef Narodowego Banku Polskiego w swoim przemówieniu podkreślał różnice między sytuacją naszych „frankowiczów” a węgierskich. Wyjaśnił, dlaczego w Polsce nie opłaca się przewalutowanie kredytów tak jak miało to miejsce na Węgrzech. W ostatnim czasie pojawiły się propozycje pomocy osobom posiadającym kredyt we frankach ze strony rządu. To, które z nich zostaną wcielone w życie będzie zależne od październikowych wyników wyborów. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,92 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

22.07.2015 14:52
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000