KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more
5 sposobów na efektywniejszą pracę

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno Read more

Komentarz walutowy 22.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Na rynku walutowym zazwyczaj w połowie tygodnia zaczyna najwięcej się dziać. Wzmożoną zmienność dało się zauważyć podczas dzisiejszej sesji. Dolar umocnił się na parze z euro oraz złotówką. Frank szwajcarski natomiast zanotował zwyżkę na parze z PLN.

 

Umocnienie dolara

 
Czwartkowo – piątkowe osłabienie dolara zostało potraktowane przez rynek jako krótkotrwały epizod. Uczestnicy rynku pogodzili się z myślą, że podwyżka stóp procentowych w USA może prędko nie nastąpić. Wielu analityków prognozuje, że Fed ma dokonać zmian jeszcze w tym roku. Nie ma co do tego jednak pewności. Patrząc na wczorajsze i dzisiejsze spadki na rynku surowców oraz wahania na chińskiej giełdzie Rezerwy Federalne nie będą ryzykować. Na czwartek zostało zaplanowane wystąpienie publiczne szefowej banku centralnego USA. Być może dowiemy się na nim jakie są dalsze plany, co do polityki monetarnej tego kraju. Podczas dzisiejszej sesji dolar kosztował średnio 1,11 EUR.

Odwrócenie przewagi na parze EUR/PLN

 
Dzisiejsze pogłębienie wczorajszego spadku na parze EUR/PLN miało swoją przyczynę w słowach Petera Preata – głównego ekonomisty EBC. W swojej wypowiedzi podkreślił, że Bank Centralny UE jeśli będzie do tego zmuszony jest w stanie zwiększyć program skupu obligacji. W trakcie trwania sesji notowania zmieniły zupełnie swój bieg i mniej więcej w godzinach przedpołudniowych euro zaczęło się umacniać. W kalendarium makroekonomicznym mamy na dziś zaplanowaną publikację wskaźnika koniunktury gospodarczej w Polsce, który prawdopodobnie nie będzie miał większego wpływu na kursy walut. Po umocnieniu euro jego średnia wartość wyniosła dziś 4,19 PLN.

Dolar zwyżkuje w kierunku miesięcznego maximum

Skandal o oszustwie Volkswagena obiegł cały świat, czego efekty były bardzo dobrze widoczne na giełdzie akcji. Wartość tej firmy spadła do najniższego poziomu od wielu lat. Granda dotyczy prawdopodobnie 11 mln pojazdów. Mimo że problem dotyczył początkowo głównie samochodów, które zostały wyprodukowane na amerykański rynek dolar tylko przez pierwszą część sesji wahała się przed zwyżką. Chwilę po południu nastąpił skoku do wartości 3,7599. Punkt oporu został zaledwie muśnięty. Nie jest jednak powiedziane, że jeszcze podczas tej sesji zostanie on przebity. Sentyment na rynku jest bardzo zmienny, dlatego inwestorzy powinni pozostać aktywni na rynku. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,75 PLN.

Brak perspektyw na osłabienie franka

Notowania pary CHF/PLN niepokojąco kierowały się dziś ku poziomowi 3,86. Przykład franka szwajcarskiego na parze ze złotówką idealnie pokazuje jak nieobliczalny i zmienny może być rynek walut. Pierwszy i drugi tydzień września dał sporą nadzieję „frankowiczom” na przełamanie złej passy na parze CHF/PLN. Już dziś wiemy, że trend spadkowy raczej się nie wyklaruje. Dziś dodatkowym umocnieniem dla franka był wynik bilansu handlu zagranicznego, który był dużo lepszy od prognoz. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym frank został średnio wyceniony na 3,85 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

22.09.2015 15:05
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000