KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za Read more

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na Read more

Komentarz walutowy 22.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Przedświąteczny wtorek nie był udany dla dolara, który osłabił się wobec wspólnej waluty. Nie może tego natomiast powiedzieć nasz złoty, który systematycznie umacnia się wobec euro, franka i dolara.

Przedświąteczne wahania na głównej parze walutowej

Dynamika wzrostu dolara osłabła. Amerykańskiej walucie daje się we znaki realizacja zysków inwestorów, którzy obrali strategię długich pozycji. Brak ważniejszych wydarzeń w pierwszej części dzisiejszego dnia spowodował, że EUR/USD podeszło pod 1,0950. Przyczyny osłabienia dolara możemy szukać również w dzisiejszej wypowiedzi członka EBC Jensa Weidmanna, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że wzrost gospodarczy w Strefie Euro powinien w sposób widoczny nastąpić już w 2016 roku. Pozycję tej pary mogą zmienić popołudniowe dane z USA. Poznamy finalny poziom PKB oraz ilość sprzedanych domów na rynku wtórnym. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.

Złoty nie odpuszcza

Para EUR/PLN zanotowała dziś siódmą z kolei sesję spadkową. Złoty umocnił się wobec wspólnej waluty – korzysta ze spowolnienia w handlu związanego z nadchodzącymi świętami. Również na lokalnym podwórku tematy polityczne wyciszają się. Gdy zbierzemy to wszystko razem zauważymy, że euro na przestrzeni miesiąca osłabiło się wobec złotego o około 12 groszy. W trakcie dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.

Kontynuacja spadku na USD/PLN

Złoty równie dobrze prezentował się na parze z dolarem. Od zeszłego piątku ten parytet utrzymuje się w tendencji spadkowej. Wczoraj byliśmy jeszcze powyżej 3,92, dziś zbliżyliśmy się do 3.86. Większe zmiany na tej parze nie są spodziewane ze względu na bardzo ograniczoną płynność. Najbliższe dane makroekonomiczne, które mogą wywołać większe wahania, poznamy dopiero w styczniu. Na tę chwilę średnia wartość dolara wyniosła 3,86 PLN.

Na franku szwajcarskim zarysowuje się trend spadkowy

Na parze CHF/PLN mieliśmy dziś kontynuację spadku. Nie był on jednak tak odczuwalny, jak ten poniedziałkowy, ale powoli zarysowuje się trend. Dziś poznaliśmy cząstkowe dane bilansu płatniczego Szwajcarii, na które inwestorzy jednak nie zwrócili uwagi. Grudzień to miesiąc, w którym zdecydowanie bardzo dużo się dzieje na rynku walutowym. Jednak dopiero teraz pewną ulgę zaczynają odczuwać osoby posiadające kredyt w szwajcarskiej walucie.  W najbliższym czasie kurs franka będzie prawdopodobnie poruszał się w wąskim kanale 3,88-3,90 możliwe są jedynie lokalne wybicia. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,91 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

22.12.2015 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000