KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków Read more
Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu Read more

Komentarz walutowy 23.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia przyniósł silne zmiany w notowaniach naszej waluty. Złoty niestety osłabił się wobec większości walut. Główna para walutowa poruszała się dziś względnie spokojnie, choć przewagę miał i tak dolar.

Czerwiec czy lipiec

Zeszłotygodniowy protokół z ostatniego posiedzenia Fedu przywrócił uczestnikom rynku nadzieję na podwyżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku. Prawdopodobieństwo wprowadzenia zmian w czerwcu wzrosło, jednak większość inwestorów uważa, że bardziej realny jest lipiec. Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Fedu świadczą o tym, że sytuacja gospodarcza USA jest stabilna i jeśli dalej się tak utrzyma, można brać pod uwagę nawet w najbliższym czasie podwyżkę stóp procentowych. Oprócz jutrzejszej publikacji danych makro dla uczestników rynku najważniejsze będzie piątkowe wystąpienie J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Słaby początek tygodnia dla złotego

Bardzo słaby początek tygodnia dla złotego. Nasza waluta osłabiła się dziś wobec euro do poziomu 4,44 zbliżając się w ten sposób do tegorocznego maksimum ze stycznia. Opublikowane dane dotyczące indeksu PMI ze Strefy Euro rozczarowały, czego nie można powiedzieć o tych samych wskaźnikach z Niemiec, którym euro może zawdzięczać swój wzrost. Średni kurs EUR wyniósł dziś 4,44 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dobry początek tygodnia

Dolar rozpoczął bardzo dobrze początek tygodnia. Umocnił się wobec złotego o 4 grosze i zbliżył się w ten sposób do maksimum z marca. Notowania USD/PLN były dziś podyktowane utrzymującym się optymizmem związanym z informacji na temat zbliżającej się podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Dziś kalendarium makro nie zawiera już żadnych publikacji, ale inwestorzy mogą zwrócić uwagę na rynek ropy naftowej, na którym dało się zauważyć lekkie osłabienie czarnego złota. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,95 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank ponownie drożeje

Fala optymizmu umacniająca złotego względem franka zniknęła. Nasza waluta niestety powraca do słabszych notowań. Kurs CHF/PLN dotarł dziś do poziomu 4 zł. Inwestorzy obserwują bacznie to, co dzieje się na rynku ogólnoświatowym oraz wewnątrz naszego kraju. Zarówno i tu i tu nie brakuje wrażeń. Średni kurs szwajcarskiej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Wzrost funta

Kolejna próba przebicie poziomu 5,75 zakończyła się niepowodzeniem. Widzimy wyraźnie, że funt brytyjski ma problemy z przekroczeniem tego poziomu. Mimo to umocnił się wobec złotego osiągając szczyty z zeszłego tygodnia. Aktualnie do referendum w sprawie Brexitu pozostał miesiąc. Inwestorzy bacznie przysłuchują się wypowiedzią polityków i analityków oraz rozważają każdy nowy sondaż. Średni kurs funta szterlinga wyniósł dziś 5,74 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.05.2016 14:44
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000