Komentarz walutowy 24.02.2016

Środowa sesja przyniosła nieznaczne ustabilizowanie notowań, zwłaszcza na parach złotowych. Amerykańska waluta natomiast powiększył dziś swoją przewagę nad euro. 

Dolar swobodnie kieruje się w dół

Wyznacznikiem nastroju uczestników rynku walutowego od dobrych kilku miesięcy stały się notowania ropy naftowej. Podczas dzisiejszej sesji jej wartość ponownie zaczęła spadać. Nic więc dziwnego, że obserwowaliśmy dziś – mocniejsze niż zwykle – wahania kursów walut. Para EUR/USD utrzymuje się w trendzie spadkowym. Kurs wspólnej waluty zszedł dziś poniżej poziomu 1,0980. Następnych silniejszych ruchów na tej parze należy się spodziewać po publikacji dzisiejszych danych gospodarczych z USA. Średni kurs EUR wyniósł 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty odzyskuje poniesione straty

Dziś na parze EUR/PLN nastąpiło załamanie zapoczątkowanej wczoraj tendencji wzrostowej. Złoty powrócił w okolice poziomu 4,35, jednak aby zjeść jeszcze niżej potrzebne są albo solidne dane, – na które możemy liczyć dopiero w przyszłym tygodniu – albo nagła poprawa nastrojów inwestorów. Podczas jutrzejszej sesji zostanie opublikowany poziom inflacji konsumenckiej w Strefie Euro. Od tego wskaźnika zależy, jaką decyzję EBC podejmie na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się już 10 marca. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,36 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty mimo trudnej atmosfery na rynku utrzymał stabilną pozycję na parze z dolarem. Kurs USD/PLN od początku sesji mocno się wahał, jednak wszystko odbywało się w granicy wartości 3,96-3,98. Spowolnienie aprecjacji dolara możemy zawdzięczać słabszej wartości opublikowanego wczoraj indeksu zaufania konsumentów, który spadł z 97,8 pkt do 92,2 pkt. Dziś natomiast oczy inwestorów będą zwrócone jeszcze w kierunku indeksu PMI dla usług, który wg prognoz ma nieznacznie wzrosnąć. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,97 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Wyhamowanie wzrostu franka

Fala wzrostowa franka zmniejszyła dziś swój zasięg. Kurs CHF/PLN przez większą część sesji poruszał się w okolicy poziomu 4,00. Po wtorkowym osłabieniu złoty dziś miał czas na złapanie oddechu. Jeśli jednak nastroje na rynku nie poprawią się szwajcarska waluta może jeszcze próbować umocnić się. Przewidywany zakres wahań w najbliższych dniach to 3,97-4,02. Średni kurs CHF wyniósł dziś 4,00 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

24.02.2016
Trześniowski