KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest Read more
Po ile euro, kiedy kupować euro

Ile kosztuje euro i kiedy najlepiej jest je kupować?

Nie trzeba być aktywnym uczestnikiem rynku walutowego, by mieć świadomość jego zmienności. Stąd nawet osoby nie mające doświadczenia w inwestowaniu, planując wymianę zaczynają porównywać kursy nawet kilka dni wcześniej - Read more

Komentarz walutowy 24.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowa sesja przyniosła nieznaczne ustabilizowanie notowań, zwłaszcza na parach złotowych. Amerykańska waluta natomiast powiększył dziś swoją przewagę nad euro. 

Dolar swobodnie kieruje się w dół

Wyznacznikiem nastroju uczestników rynku walutowego od dobrych kilku miesięcy stały się notowania ropy naftowej. Podczas dzisiejszej sesji jej wartość ponownie zaczęła spadać. Nic więc dziwnego, że obserwowaliśmy dziś – mocniejsze niż zwykle – wahania kursów walut. Para EUR/USD utrzymuje się w trendzie spadkowym. Kurs wspólnej waluty zszedł dziś poniżej poziomu 1,0980. Następnych silniejszych ruchów na tej parze należy się spodziewać po publikacji dzisiejszych danych gospodarczych z USA. Średni kurs EUR wyniósł 1,09 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty odzyskuje poniesione straty

Dziś na parze EUR/PLN nastąpiło załamanie zapoczątkowanej wczoraj tendencji wzrostowej. Złoty powrócił w okolice poziomu 4,35, jednak aby zjeść jeszcze niżej potrzebne są albo solidne dane, – na które możemy liczyć dopiero w przyszłym tygodniu – albo nagła poprawa nastrojów inwestorów. Podczas jutrzejszej sesji zostanie opublikowany poziom inflacji konsumenckiej w Strefie Euro. Od tego wskaźnika zależy, jaką decyzję EBC podejmie na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się już 10 marca. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,36 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty mimo trudnej atmosfery na rynku utrzymał stabilną pozycję na parze z dolarem. Kurs USD/PLN od początku sesji mocno się wahał, jednak wszystko odbywało się w granicy wartości 3,96-3,98. Spowolnienie aprecjacji dolara możemy zawdzięczać słabszej wartości opublikowanego wczoraj indeksu zaufania konsumentów, który spadł z 97,8 pkt do 92,2 pkt. Dziś natomiast oczy inwestorów będą zwrócone jeszcze w kierunku indeksu PMI dla usług, który wg prognoz ma nieznacznie wzrosnąć. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,97 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Wyhamowanie wzrostu franka

Fala wzrostowa franka zmniejszyła dziś swój zasięg. Kurs CHF/PLN przez większą część sesji poruszał się w okolicy poziomu 4,00. Po wtorkowym osłabieniu złoty dziś miał czas na złapanie oddechu. Jeśli jednak nastroje na rynku nie poprawią się szwajcarska waluta może jeszcze próbować umocnić się. Przewidywany zakres wahań w najbliższych dniach to 3,97-4,02. Średni kurs CHF wyniósł dziś 4,00 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

24.02.2016 15:13
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000