KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more
korzystanie z kantoru online

Jak korzystać z kantoru online?

Myślisz o tym, by skorzystać z kantoru online, ale boisz się, że jest to zbyt skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Wymiana walut online to prosta i nieskomplikowana czynność, która nie przyniesie Read more

Komentarz walutowy 24.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Krach, trzęsienie, tąpnięcie, chaos – tak dzisiaj najczęściej określało się to, co wydarzyło się na chińskiej giełdzie, a co miało spory wpływ na rynek walutowy. Najwięcej z zaistniałej sytuacji skorzystała wspólna waluta, która umocniła się wobec dolara i złotówki.

 

Chińskie krach na giełdzie mocno osłabił dolara

 
Para EUR/USD odbiła się podczas dzisiejszej sesji od poziomu 1,15. Była to najwyższa wartość od końca stycznia. Wszystko przez sytuacje na chińskiej giełdzie. Już zakończenie piątkowej sesji wskazywało na panikę inwestorów. Dziś mieliśmy jej efekty. Wielu uczestników rynku finansowego zaczęło euro bardziej traktować, jako bezpieczną przystań aniżeli dolara. Spadki cen akcji w Chinach spowodowały zamieszanie nie tylko na rynku finansowym, ale również w notowaniach surowców. Ropa i miedź cały czas utrzymują trend spadkowy. Notowania złota wydawało się, że utrzymają się na ścieżce zwyżkowej, jednak po takich „trzęsieniach” taki odwrót nie jest niczym dziwnym. Poniedziałek miał być dniem stabilizacji na kursach walut ze względu na puste kalendarium makroekonomiczne. Rynek finansowy rządzi się swoimi prawami. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej (obfitej w czynniki zewnętrzne) sesji wyniosła średnio 1,14 EUR.

Euro zbiera plony

W czasie, kiedy cały świat ubolewa nad słabym dolarem wspólna waluta zbiera plony. Euro było dziś najdroższe od ponad pół roku. W godzinach porannych kurs EUR/PLN osiągnął wartość 4,2442. Sytuacja na chińskiej giełdzie sieje wśród inwestorów sporą niepewność i obawy, które powodują ucieczkę od lokowania pieniędzy na rynkach wschodzących. Kryzys na chińskiej giełdzie z racji ogromnego zasięgu nie pozostaje obojętny dla europejskich graczy. Większe zainteresowanie EUR podczas dzisiejszej sesji spowodowało, że jego średnia wartość wyniosła 4,23 PLN.

Czy Fed oddali termin podwyżki stóp procentowych?

Osłabienie dolara było dziś również wyraźnie widoczne na parze ze złotówką. W trakcie dzisiejszej sesji został zahaczony poziom 3,6749. Taką wartość para USD/PLN ostatni raz osiągnęła w połowie czerwca. Po zeszłotygodniowych wyprzedażach wydawało się, że Ludowy Bank Chiński trzyma rękę na plusie. Dzisiejsze globalne spadki na rynku surowców i akcji pokazują jednak co innego. Czy w związku z tymi wydarzeniami Fed przesunie podwyżkę stóp procentowych z września na grudzień? Czy jest to wystarczający argument za późniejszym wprowadzeniem zmian w polityce monetarnej USA? Okaże się w najbliższym czasie, ponieważ Rezerwy Federalne bardziej niż zwykle analizują dane makroekonomiczne. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,68 PLN.

Globalny nastrój umacnia franka

Nerwowa reakcja pary CHF/PLN na nagłe zmiany na rynku finansowym to niemal standard. Frank szwajcarski ma chyba najwyższy stopień wrażliwości na czynniki ryzyka. Podczas dzisiejszej sesji frank bardzo mocno się wahał dochodząc nawet do poziomu 3,93, który wydawało się, że mamy już za sobą. Wielu analityków zakłada, że para CHF/PLN nie powróci już do poziomu 4,00. Wydawało się, że jeden z bodźców – Grecja – powodujących umocnienie franka zostało już wyeliminowany, ale dymisja premiera Tsiprasa spowodowała nowe zamieszanie w ateńskim rządzie. Również krążą pogłoski, że do wzrostu pary EUR/CHF przyczynia się cicha interwencja SBN. Idąc tym tokiem myślenia, dzisiejsze umocnienie franka wobec złotówki było chwilowym przebiciem poziomu, co w dłuższym okresie prawdopodobnie zaowocuje dalszym spadkiem. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,92 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

24.08.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000