KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z Read more

Festiwale 2018 – wakacyjny rozkład jazdy po Europie, czyli co oprócz Open’era?

Wielu osobom letni urlop nieodwołalnie kojarzy się z koncertami. I słusznie, bo wakacje to okres największego nagromadzenia festiwali muzycznych w całej Europie. Zobacz dokąd warto się wybrać tym razem.   Read more

Komentarz walutowy 25.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Z każdym kolejnym tygodniem sytuacja na rynku walutowym robi się coraz ciekawsza. Luty prawdopodobnie, jeśli nic się nie zmieni będzie miesiącem należącym do dolara, ponieważ wahania tej waluty mają ostatnio największy wpływ na inne par.

Dolar wyhamował, ale tydzień się jeszcze nie skończył

Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej wahały się w przedziale 1,1004-1,1038, czyli zdecydowanie mniejszym niż wczoraj. Styczniowy poziom inflacji w Strefie Euro okazał się niejednoznaczny, a przez to negatywnie wpłyną na wspólną walutę. Opublikowane dziś dane zapewne dadzą sporo do myślenia przedstawicielom EBC, którzy już niebawem spotkają się na kolejnym posiedzeniu. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Umocnienie złotego

Pierwsza część dzisiejszej sesji pary EUR/PLN nie wskazywała na jakiekolwiek silniejsze ruchy ani w górę, ani w dół. Dopiero po godzinie 12 obserwowaliśmy stopniowe umacnianie się złotego. Z poziomu 4,37 nastąpiło zejście do wartości 4,35. Wspólnej walucie ciąży niepewność związana z kolejnymi ruchami EBC, któremu dzisiejsza publikacja inflacji niestety nie pomoże w podjęciu decyzji o zmianach w polityce monetarnej. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,35 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Zmienne notowania na przez USD/PLN

Złoty umocnił się wobec dolara dopiero przy drugim podejściu. Najpierw nastąpiło lekkie zejście do 3,9570 od którego kurs odbił się w kierunku 3,96. Próba wybicia się USD ponad tę wartość skończyła się spadkiem do 3,94. Wahania par związanych z amerykańską walutą mają ścisły związek z publikacją danych makro, które ostatnio bywały bardzo różne. Dzisiejsze zamówienia na dobra trwałe były zdecydowanie wyższe od prognoz. Niestety duża liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych uspokoiła zapędy amerykańskiej waluty do kolejnych mocniejszych wzrostów. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,95 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Powrót do spadków

Po dwóch dniach mocniejszych wzrostów frank szwajcarski osłabił się. Para CHF/PLN z poziomu 4,01 zeszła do wartości 3,97. Nie jest to wprawdzie poziom, którego rynek by oczekiwał, ale zapewne kurs poniżej 4 zł napawa optymizmem. Złoty widać nie reagował dzisiaj na czynniki, które teoretycznie powinny go osłabiać, czego skutkiem jest odzyskanie części poniesionych strat wobec CHF. Średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 3,97 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

25.02.2016 15:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000