KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more

Emigrant nie, pracownik transgraniczny tak!

Wielu Polaków, którzy są przywiązani do swojego kraju oraz rodziny wybrali nieco inną formę emigracji zarobkowej, która w ich opinii jest lepsza niż stały wyjazd za granicę. Zarobki w euro, Read more

Komentarz walutowy 25.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W czasie, gdy inwestorzy koncentrują się na doniesieniach dotyczących środowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, kurs euro zmienił kierunek notowań na wzrostowy. Poniedziałkowa sesja złotego nie należała do udanych. Osłabił się on wobec większości walut.

Dolar traci, euro zyskuje

Poniedziałkowa sesja przyniosła odwrócenie notowań głównej pary walutowej, które obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu. Wpływ danych makro, które do środowego wieczoru poznamy, będzie bardzo ograniczony. Głównym wydarzeniem tego tygodnia będzie posiedzenie Rezerwy Federalnej oraz podjęta przez nią decyzja w sprawie stóp procentowych. Mimo że decyzja jest już prawie przesądzona, to uczestnicy rynków spekulują nad ewentualną zmianą nastawienia decydentów. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Osłabienia euro ciąg dalszy

Złoty kontynuował dziś osłabienie wobec euro. Podczas poniedziałkowej sesji kurs euro dotarł do poziomu 4,38 ustanawiając w ten sposób nowe maximum na parze EUR/PLN. Dzisiejsza publikacja stopy bezrobocia z Polski nie zrobiła żadnego warzenia na notowaniach tych dwóch walut. Lekkie wahnięcia dało się zauważyć po podaniu wartości indeksu instytutu Ifo, który był słabszy od oczekiwań. Wpływ na wspólną walutę mogą mieć jeszcze dzisiejsze wystąpienia przedstawicieli EBC. Średni kurs EUR wyniósł dziś 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Maximum miesiąca osiągnięte

Mimo że dolar zanotował osłabienie wobec euro na głównej parze walutowej, wobec złotego umocnił się. Jego powolny wzrost obserwujemy już od początku miesiąca. Podjęte próby umocnienia przez złotego za każdym razem kończyły się niepowodzeniem. Aktualnie kurs dolara osiągną miesięczny szczyt. Przebicie poziomu 3,90 otworzyło mu drogę do dalszego wzrostu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,89 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank szwajcarski ponownie straszy

Dzisiejsza sesja zdecydowanie nie ucieszy inwestorów posiadających zadłużenie we frankach szwajcarskich. Złoty osłabił się wobec franka o około 4 grosze. Dotknięcie bariery psychologicznej, jaką jest poziom 4 zł powoduje u niektórych uczestników palpitacje serca. Drożejącego franka możemy powiązać z powracającym tematem ustawy frankowej. Prezydent A. Duda zapowiedział, że prace nad jej poprawą, które pozwolą na jej wprowadzenie nieustannie trwają. Średni kurs ranka wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt błyskawicznie odrabia straty

Największą zmienność podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym zanotowano na parze GBP/PLN. Funt brytyjski jest walutą, która ostatnio w najbardziej dynamiczny sposób umacnia się wobec złotego. Dziś rano na parze GBP/PLN widzieliśmy jeszcze poziom 5,58, a w okolicy godziny 14 była to już wartość 5,65. Mimo trwającej niepewności na rynku lokalnym związanej ze zbliżającym się referendum funt systematycznie odrabia poniesione w ostatnich miesiącach straty. Dziś średni kurs GBP wyniósł 5,65 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.04.2016 14:53
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000