KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

przelew bankowy, rachunek, konto w banku, Ekantor.pl

Przelew na zamknięty rachunek – jak szybko odzyskać pieniądze?

Ponoć każdy błąd można naprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że za błędy się płaci i kosztować mogą one nas sporo nerwów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse. Na szczęście wysyłając Read more
Jak wybrać kantor internetowym, wymiana walut, Ekantor.pl

Jak wybrać kantor internetowy?

Co jest ważniejsze kurs walut czy spread? Dlaczego nie każdy certyfikat jest gwarancją jakości? I czy rzeczywiście opłaca się korzystać z promocji na wymianę walut? To tylko część pytań, na Read more

Komentarz walutowy 25.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środa upłynęła pod znakiem stabilizacji na rynku walutowym. Dolar nie zwiększył swojej przewagi wobec euro. Inwestorzy czekają na kolejne dane makro i wystąpienie publiczne prezes Fedu.  

Dolar w natarciu

Jak się ma dziś dolar? Całkiem dobrze. Wczorajsza wartość sprzedanych domów na amerykańskim rynku była dużo wyższa od prognoz, co utrzymuje pozytywny nastrój na rynku. Początek środowej sesji wskazywał na przejęcie przewagi przez euro, zwłaszcza po wyśmienitej publikacji indeksu Ifo, który wzrósł mocniej od oczekiwań. Jednak tak się nie stało. Amerykańska waluta w drugiej części sesji ponownie wyruszyła w kierunku poziomu 1,10. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty odetchnął z ulgą

Dzisiejsza publikacja dotycząca stopy bezrobocia w Polsce miło zaskoczyła, ponieważ nastąpił spadek do 9,5%, czyli mocniej niż się spodziewano. Niestety nie miało to wpływu na notowania naszej waluty wobec euro. Kurs poruszał się dziś w przedziale 4,41-4,42. Złoty nieznacznie odetchnął z ulgą, zwłaszcza po informacji, że Komisja Europejska spuściła z tonu i postanowiła, aby nasz kraj rozwiązał swoje problemy sam, wewnętrznie – to jak powinno to być zrobione od początku. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,41 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Niewielka stabilizacja

Mimo chwilowego oddechu dla złotego dolar nie odpuszcza. Dzisiejszy kurs USD utrzymywał się w okolicy 3,96. Niezmiennym fundamentem umocnienia dolara pozostaje możliwa podwyżka stóp procentowych w USA już w czerwcu. Tym żyją aktualnie rynki i wszystko, co jest z tym wydarzeniem związane ma największe dla inwestorów znaczenie. Dziś uczestnicy rynków skupią się jeszcze na tym, co będą mieli do powiedzenia przedstawiciele Fedu z Minneapolis oraz Dallas. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,96 PLN

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Relatywnie stabilny frank

Frank szwajcarski przez pierwszą część sesji utrzymywał stabilny poziom 3,99. Dopiero w południe zaczął zwyżkować i przekroczył wartość 4,00. Szwajcarska waluta cały czas silnie reaguje na wszelkie zawirowania związania, do których dochodzi na rynku ogólnoświatowym. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs franka wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt pnie się w górę

Funt mimo porannego spadku na wartości, bardzo szybko odrobił straty i ustanowił nowy poziom maksimum na 5,82. Ryzyko wystąpienia W. Brytanii z UE maleje. Im bliżej referendum tym sondaże coraz bardziej się różnicują. Aktualnie przeważa opinia, że obywatele Anglii zdecydują o pozostaniu w Unii Europejskiej. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,82 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.05.2016 15:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!