KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Założenie konta walutowego PKO BP

Konto walutowe w PKO BP? Co warto wiedzieć przed założeniem?

Największy polski bank inwestuje od 2011 roku w tworzenie nowego, przyjaznego wizerunku. Jest więc Szymon Majewski w wielu odsłonach, są konta za zero złotych i tanie kredyty. Sprawdźmy, czy w Read more
5 sposobów na efektywniejszą pracę

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno Read more

Komentarz walutowy 25.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Koniec tygodnia zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wyczekiwane przez rynek wystąpienie Janet Yellen, które przyćmiewa dzisiejsze, ważne dane z USA. Ton wypowiedzi prezes Fed może mieć wpływ na nastroje inwestorów w najbliższych dniach.

 

Atmosfera wyczekiwania

Czwartek przynosi odreagowanie po wczorajszym spadku notowań euro. Takiego zachowania wspólnej waluty nie można jednak wytłumaczyć żadnymi odczytami, ponieważ opublikowany w Niemczech indeks instytutu Ifo wypadł słabiej od prognoz, a to oznacza, że nastroje wśród inwestorów nie są optymistyczne. Z kolei wpływ jutrzejszego wystąpienia prezes Fed podczas sympozjum bankierów jest tak silny, że dzisiejsze dane z USA, choć ważne, mogą nie mieć znaczącego wpływu na rynek. Średnia wartość euro wyniosła więc dziś 1,12 USD.

EUR/USD

EUR, USD, kurs euro, dolar, euro

Źródło: bankier.pl

W cieniu Jackson Hole

Sytuację pomiędzy złotym, a euro można uznać dziś za unormowaną. Słabsze nastroje wśród niemieckich inwestorów powinny działać na korzyść polskiej waluty, jednak relacja w tej parze wciąż pozostaje w cieniu zaplanowanych na piątek wydarzeń w USA. W przypadku, gdy słowa Janet Yellen dadzą nadzieję na podwyżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku, PLN może skorzystać z ewentualnego osłabienia euro, którego średnia wartość wynosi dziś 4,31 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Byle do piątku

Dziś w kalendarzu danych makroekonomicznych pojawił się szereg interesujących odczytów z USA, których wyniki poprały tezę o stabilności amerykańskiej gospodarki. To jeszcze silniej wpłynęło na oczekiwania inwestorów wobec jutrzejszej przemowy prezes Fed, jednak wcześniejsze zachowanie ze strony amerykańskiego banku centralnego sprawia, że rynek pozostaje wstrzemięźliwy do czasu, aż nie uzyska konkretnych informacji o dalszych planach Fed. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,81 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, złoty, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty pod znakiem zapytania

Mimo, że ostatnie dane dotyczące polskiej gospodarki nie były pokrzepiające, to nie zdołały one zapoczątkować gwałtownej wyprzedaży złotego. Niepokojące informacje powodują jednak, że coraz głośniej mówi się o luzowaniu polityki pieniężnej w Polsce. Dzisiejszy protokół z posiedzenia RPP może dać sygnał, czy należy się w niedługim czasie spodziewać obniżenia stóp procentowych w Polsce, co doprowadziłoby do spadku wartości złotego. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,95 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty, kurs franka

Źródło: bankier.pl

Wahania funta

Niepewność inwestorów wobec funta wywołuje wahania w notowaniach tej waluty. Niepewność ta będzie trwać, dopóki nie znikną wszystkie niepokoje związane z podjętą w czerwcu przez Brytyjczyków decyzją. Chociaż ostatnie dane dotyczące gospodarki tego kraju okazały się być wspierające dla funta, to jednak dziś w jego notowaniach można zaobserwować korektę wzrostowej tendencji, w związku z czym jego średnia wartość wyniosła dziś 5,04 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.08.2016 15:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000