KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą Read more
Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more

Komentarz walutowy 25.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Sytuacja na rynku walutowym nabiera większego rozmachu. Europejski Bank Centralny swoimi komentarzami osłabia euro. Korzysta na tym przede wszystkim dolar, który osiąga rekordowe poziomy oraz pozostałe waluty.

 

Dolar korzysta ze słabości euro

Główna para walutowa jest atakowana ze wszystkich stron impulsami o różnych ładunkach. Z jednej strony mamy Święto Dziękczynienia w USA, najważniejszy dzień dla Amerykanów, który również rynek walutowy powinien wprowadzić w świąteczny nastrój. A z drugiej strony w konflikt międzynarodowe – mowa tu o ostatnim napięciu na linii Rosja-Turcja. Dodatkowym czynnikiem, który do końca roku będzie wywoływał fale na wykresach notowań jest zbliżające się posiedzenie Fedu poprzedzone raportem z amerykańskiego rynku pracy oraz spekulacje na temat planów EBC. Jego komunikaty w ostatnim czasie bardziej oddziałują na kurs euro niż dane makro, dowodem jest dzisiejsze osłabienie wspólnej waluty. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym kurs euro został średnio wyceniony na 1,06 USD.

Euro osłabiane przez EBC

Początek sesji na parze EUR/PLN był spokojny, kurs kroczył lekko powyżej 4,2550. Od godziny 8 rano rozpoczęły się silniejsze zmiany. Na początku obserwowaliśmy wzrost do 4,2670. Po informacjach z Europejskiego Banku Centralnego o planowanych zmianach w polityce monetarnej, które mają być na większą skalę niż planowano wcześniej spowodowały osłabienie wspólnej waluty. Niestety to nie pomogło złotemu w umocnieniu się. Teraz raczej będzie krótkoterminowo korzystał z „gorszych chwil” pozostałych walut oraz czynników napływających z szerokiego rynku. Opublikowana dziś wartość stopy bezrobocia nie została w ogóle zauważona przez inwestorów mimo, że była lepsza od poprzedniej. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,25 PLN.

Dolar powyżej 4 PLN

Dolar pomimo wielu utrudnień pnie się w górę. Dziś przebił poziomu 4,02. USD gra na słabości euro, które osłabiają władze EBC swoimi komentarzami i niepotwierdzonymi planami wobec polityki monetarnej UE. Spekulacje są wyżej cenione niż dane ekonomiczne, przynajmniej na parach z euro. Dziś dla dolara istotny będzie wstępny indeks PMI dla usług oraz ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Uczestnicy rynku również zwrócą uwagę na wysokość zamówień na dobra trwałego użytku. Średnia wartość USD podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,01 PLN.

Frank zależny od reszty świata

Frank szwajcarski utrzymywał się dziś w okolicy poziomu 3,93. Wahania pary CHF/PLN (co już nikogo nie dziwi) reagują na wszelkie informacje napływające szerokiego rynku. Dane makroekonomiczne publikowane dla tego kraju raczej nie mają większego znaczenia. Teraz w centrum jest to, co dalej ma zamiar zrobić EBC, aby wyjść z deflacji oraz to czy Fed podniesie stopy procentowe jeszcze w grudniu czy dopiero na początku 2016 roku. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,93 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

25.11.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000