KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, e-sport, gra, zarabianie, praca, zarobki, finanse, wymiana walut, Ekantor.pl

E-sport – co to jest i ile można na nim zarobić?

Jeśli widzisz, że Twój syn spędza długie godziny przed komputerem, to nie panikuj! Być może wkroczył właśnie na ścieżkę e-sportu i niedługo będzie zarabiał grube miliony.   Słowa te nie Read more
Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Komentarz walutowy 26.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Silne wahania kursów walut, to ostatnio codzienność. Złoty po wczorajszym osłabieniu dziś w dużym stopniu odrobił straty. Dzisiejsze nieznaczne umocniło euro wobec dolara, może być kontynuowana w kolejnych dniach. Wszystko zależy od tego, w jakim tonie wybrzmi decyzja Fedu podczas jutrzejszego posiedzenia.

Niezdecydowanie na EUR/USD

Główna para walutowa poruszała się dziś dość stabilnie w wąskim kanale wahań. W pierwszej części sesji kurs euro dotarł prawie do poziomu 1,13. Prawdopodobnie po publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych para EUR/USD obierze konkretny kierunek notowań. Uczestnicy rynku największych zmian spodziewają się po podaniu informacji o zmianach w indeksie zaufania konsumentów. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty powoli odzyskuje siły

Źródłem negatywnych nastrojów na lokalnym rynku są przede wszystkim czynniki zewnętrzne. Osłabienia złotego nie należy postrzegać jedynie przez pryzmat nadchodzących wydarzeń, które mogą, ale nie muszą mieć negatywne konsekwencje dla naszego kraju – opinia agencji Moody’s. Siła osłabiająca złotego wyraźnie maleje. Widać było to po dzisiejszej sesji, podczas której złoty zaczął odrabiać straty poniesione wczoraj na parze z euro. Kurs wahał się dziś w przedziale 4,37-4,40. Średnia wartość wspólnej waluty podczas dzisiejszego handlu wyniosła 4,37 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Odwrócenie sytuacji

To, co dolar wczoraj zyskał, dziś w całości stracił. Trwający od zeszłego tygodnia trend wzrostowy na parze USD/PLN został dziś załamany. Z poziomu 3,91 nastąpił spadek do wartości 3,86. Takie ruchy na rynku głównych walut świadczą o tym, że napięcie nie opuściło inwestorów. Być może po jutrzejszym posiedzeniu Fedu trochę ono osłabnie i notowania zaczną się stabilizować. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,86 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Odbicie od szczytu

Sytuacja na rynku ogólnoświatowym, czy powrót do rozmów o ustawie frankowej? Co było przyczyną umocnienia franka podczas kilku ostatnich sesji? Wydaje się, że jedno i drugie. Osłabienie złotego jednak nie mogło trwać długo, potencjał wyczerpał się i CHF/PLN powrócił poniżej 3,98. W najbliższych dniach notowania tej pary walutowej będą zależne przede wszystkim od czynników zewnętrznych. Średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł dziś 3,97 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt chwilowo wyhamował

To jak ogromne było osłabienie brytyjskiej waluty dostrzegamy dopiero teraz. Kurs po kilkumiesięcznych spadkach zaczął odrabiać straty w dość szybkim tempie. Umocnienie wobec złotego o 10 gr dwa dni z rzędu to naprawdę niezły wynik. Funt złapał w żagle dobry wiatr, który po prostu wykorzystał. Podczas dzisiejszej sesji widać było wyraźne spowolnienie, które prawdopodobnie jest krótka przerwa w dalszych wzrostach tej waluty. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,64 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

26.04.2016 15:31
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000