KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jedzenie ze złota

Jedzenie ze złota – 7 najdroższych produktów świata

Wykwintne, unikalne i pełne przepychu, a do tego warte więcej niż zwykły człowiek zarabia w ciągu miesiąca. Najdroższe dania na świecie niezmiennie budzą zachwyt i kontrowersje. Zobacz, co zadowala podniebienia Read more
rubel, waluta, Rosja, Ekantor.pl

Rubel – wszystko co trzeba wiedzieć

Rosyjski rubel nie należy do grona najmocniejszy walut świata. Kryzysy polityczne ostatnich lat dały mu się mocno we znaki a nawet wcześniej nie był pieniądzem dominującym na rynkach finansowych. Jednak Read more

Komentarz walutowy 26.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Polityka monetarna banków centralnych wciąż silnie wpływa na nastroje rynku, w związku z czym ich przedstawiciele zachowują ostrożność w wypowiedziach. Podczas dzisiejszej sesji dolar wyhamowuje trwającą dłuższy czas aprecjację, jednak można się spodziewać, że to jeszcze nie koniec jego siły.

 

Patrząc w przyszłość

Chociaż szanse na grudniową podwyżkę stóp procentowych przez Fed są coraz większe, to siła oddziaływania tej informacji na dolara słabnie. Rynek jednak zaczyna zastanawiać, jaki kierunek obierze Rezerwa Federalna w nadchodzącym roku. Kluczowe w tej kwestii pozostają zatem najbliższe dane. Opublikowany we wtorek indeks zaufania konsumentów nie okazał się zbyt korzystny i przy prognozach 101,5  osiągnął 98,6. Mimo dzisiejszej korekty dolar pozostaje mocny, a  średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Ostrożność i wyważone słowa

Wczorajsza sesja pozostawała pod znakiem wystąpień publicznych przedstawicieli centralnych banków, którzy zachowali dużą ostrożność w swoich wypowiedziach. Szef ECB – Mario Draghi – dał do zrozumienia, że widzi zagrożenia płynące ze strony utrzymywania niskich stóp procentowych, jednak słowa te nie zostały odebrane jako zapowiedź zmian w polityce pieniężnej. Inwestorzy czekają więc na grudzień, a ich nastroje dyktowane są przede wszystkim wyciszaniem się emocji za oceanem oraz dobrymi odczytami indeksów PMI ze Strefy Euro, które zostały przedstawione w poniedziałek. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Relatywna stabilizacja

Mimo, że sytuacja złotego w parze z dolarem została ustabilizowana, to nie można powiedzieć by wynikało to z siły polskiej waluty. Zmniejszenie awersji do ryzykownych walut związane jest przede wszystkim z wygasającym się paliwem napędzającym kurs dolara. Dziś po południu rynek pozna kolejne dane z USA, jednak będą one odczytywane bardziej w kontekście przyszłego scenariusza polityki monetarnej na 2017 rok niż grudniowego posiedzenia FOMC. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty nie ma podstaw do umacniania

Brak czynników mogących budować siłę złotego widoczny jest w parze z frankiem. W trakcie wczorajszej sesji szwajcarska waluta odnotowała spadek i w kulminacyjnym momencie osiągnęła wartość 3,96 PLN. Dziś nastąpiła korekta tego ruchu. W kalendarzu danych makroekonomicznych jedynym krajowym odczytem w tym tygodniu jest jutrzejszy wskaźnik koniunktury. W związku z powyższym złoty będzie podążał torem globalnych nastrojów. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocje rosną

Różnica zdań w Wielkiej Brytanii zaczyna się coraz mocniej uwidaczniać. Ostatnio swoje niepokoje związane z Brexitem wyraził minister finansów. Według słów Philipa Hammonda negocjacje w sprawie opuszczenia struktur Unii Europejskiej mogą być dyktowane interesami politycznymi, a nie gospodarczymi. Wczoraj również odbyło się wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Carneya, który zauważył ostatnie osłabienie funta, co zostało odebrane przez rynek jako brak perspektywy na dalsze luzowanie polityki w nadchodzącym czasie. Dziś średni kurs GBP osiągnął wartość 4,84 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

26.10.2016 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000