KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie ... Czytaj całość
Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Kryzysy finansowe są trwale wpisane w krajobraz krajowego rynku pieniężnego. Mogą wpłynąć na niego czynniki zewnętrzne (źle sterowana polityka finansowa czy niewydolność systemu finansowego) oraz wewnętrzne (cykl koniunkturalny). Nawet najbardziej ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 26.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Polityka monetarna banków centralnych wciąż silnie wpływa na nastroje rynku, w związku z czym ich przedstawiciele zachowują ostrożność w wypowiedziach. Podczas dzisiejszej sesji dolar wyhamowuje trwającą dłuższy czas aprecjację, jednak można się spodziewać, że to jeszcze nie koniec jego siły.

 

Patrząc w przyszłość

Chociaż szanse na grudniową podwyżkę stóp procentowych przez Fed są coraz większe, to siła oddziaływania tej informacji na dolara słabnie. Rynek jednak zaczyna zastanawiać, jaki kierunek obierze Rezerwa Federalna w nadchodzącym roku. Kluczowe w tej kwestii pozostają zatem najbliższe dane. Opublikowany we wtorek indeks zaufania konsumentów nie okazał się zbyt korzystny i przy prognozach 101,5  osiągnął 98,6. Mimo dzisiejszej korekty dolar pozostaje mocny, a  średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Ostrożność i wyważone słowa

Wczorajsza sesja pozostawała pod znakiem wystąpień publicznych przedstawicieli centralnych banków, którzy zachowali dużą ostrożność w swoich wypowiedziach. Szef ECB – Mario Draghi – dał do zrozumienia, że widzi zagrożenia płynące ze strony utrzymywania niskich stóp procentowych, jednak słowa te nie zostały odebrane jako zapowiedź zmian w polityce pieniężnej. Inwestorzy czekają więc na grudzień, a ich nastroje dyktowane są przede wszystkim wyciszaniem się emocji za oceanem oraz dobrymi odczytami indeksów PMI ze Strefy Euro, które zostały przedstawione w poniedziałek. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Relatywna stabilizacja

Mimo, że sytuacja złotego w parze z dolarem została ustabilizowana, to nie można powiedzieć by wynikało to z siły polskiej waluty. Zmniejszenie awersji do ryzykownych walut związane jest przede wszystkim z wygasającym się paliwem napędzającym kurs dolara. Dziś po południu rynek pozna kolejne dane z USA, jednak będą one odczytywane bardziej w kontekście przyszłego scenariusza polityki monetarnej na 2017 rok niż grudniowego posiedzenia FOMC. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty nie ma podstaw do umacniania

Brak czynników mogących budować siłę złotego widoczny jest w parze z frankiem. W trakcie wczorajszej sesji szwajcarska waluta odnotowała spadek i w kulminacyjnym momencie osiągnęła wartość 3,96 PLN. Dziś nastąpiła korekta tego ruchu. W kalendarzu danych makroekonomicznych jedynym krajowym odczytem w tym tygodniu jest jutrzejszy wskaźnik koniunktury. W związku z powyższym złoty będzie podążał torem globalnych nastrojów. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocje rosną

Różnica zdań w Wielkiej Brytanii zaczyna się coraz mocniej uwidaczniać. Ostatnio swoje niepokoje związane z Brexitem wyraził minister finansów. Według słów Philipa Hammonda negocjacje w sprawie opuszczenia struktur Unii Europejskiej mogą być dyktowane interesami politycznymi, a nie gospodarczymi. Wczoraj również odbyło się wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Carneya, który zauważył ostatnie osłabienie funta, co zostało odebrane przez rynek jako brak perspektywy na dalsze luzowanie polityki w nadchodzącym czasie. Dziś średni kurs GBP osiągnął wartość 4,84 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

26.10.2016 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000