KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Założenie konta walutowego PKO BP

Konto walutowe w PKO BP? Co warto wiedzieć przed założeniem?

Największy polski bank inwestuje od 2011 roku w tworzenie nowego, przyjaznego wizerunku. Jest więc Szymon Majewski w wielu odsłonach, są konta za zero złotych i tanie kredyty. Sprawdźmy, czy w Read more
Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic Read more

Komentarz walutowy 27.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś wieczorem w zostanie opublikowana decyzja w sprawie stóp procentowych w USA. Mimo, że rynek nie spodziewa się podwyżek wcześniej, niż pod koniec tego roku, to jednak wydźwięk posiedzenia pokaże, jak FOMC ocenia kondycję amerykańskiej gospodarki.

 

Spokój przed decyzją FOMC
Ruchy w obrębie EUR/USD są dziś nieznaczne, a to za sprawą wyczekiwanej przez rynek decyzji, dotyczącej dalszego kierunku polityki pieniężnej Fed. Napływające wczoraj dane z USA zostały odczytane przez inwestorów, jako względnie korzystne, co nieznacznie wsparło dolara. Po południu zostanie opublikowanych jeszcze kilka ważnych danych z USA, jednak na te wzbudzające najwięcej emocji, trzeba będzie poczekać do wieczora. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Kurs euro w górę
W ostatnich dniach złoty umacniał swoją pozycję względem wspólnej waluty, jednak jego aprecjacja nie była tak silnie związana z oczekiwaniami inwestorów wobec działania banków centralnych po decyzji o Brexicie, jak w przypadku innych walut rynków wschodzących. Wobec tego ewentualna decyzja Fed w sprawie stóp nie powinna mocno wpłynąć na tę walutę. Dziś jednak PLN traci względem euro, korzystającego z wyciszenia nastrojów przed ogłoszeniem wyników posiedzenia FOMC, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

 

Dolar umacnia pozycję
Napływ danych dotyczących amerykańskiej gospodarki w ostatnich dniach upewnia inwestorów, że USA jest już gotowe na podwyżkę stóp procentowych. Nie spodziewają się oni jednak, aby Fed podjęło taką decyzję wcześniej niż w grudniu tego roku. Dziś dolar ponownie zyskał w notowaniach względem polskiej waluty przewyższając piątkowe maksimum i osiągnął średnią wartość 3,96 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Bariera pokonana
Frank szwajcarski pokonał dziś psychologiczną barierę 4,00, co  z pewnością było optymistyczną wiadomością dla polskich kredytobiorców.  Pojawiły się jednak pogłoski, że zachowanie CHF było związane z interwencją banku szwajcarskiego. Polska waluta nie może jednak czuć się bezpiecznie, ponieważ wciąż czeka ona na kluczowe decyzje w sprawie ustawy frankowej. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,99 PLN.
CHF/PLN

chf, pln, frank szwajcarski, złoty

Źródło: biznes.pl

Funt walczy z przeciwnościami
Niekorzystne dane z Wielkiej Brytanii dotyczące sprzedaży detalicznej nie zaszkodziły dziś mocno funtowi względem złotówki i sytuację w tej parze nadal można uznawać za względnie stabilną. Należy się jednak spodziewać, że dystans funta będzie się zmieniał wraz z kolejnymi informacjami dotyczącymi brytyjskiej gospodarki po referendum w sprawie Brexitu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.07.2016 15:35
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000