KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

paczka z Chin i USA, cło, VAT

Cło i podatek przy zakupach z Chin i USA

Zamarzył Ci się nowy smartfon Xiaomi Redmi Note 4? Nic prostszego. Wchodzisz na AliExpress i zamawiasz go prosto z Chin, gdzie kosztuje około 125 euro - prawie połowę taniej niż Read more

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... Read more

Komentarz walutowy 27.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś wieczorem w zostanie opublikowana decyzja w sprawie stóp procentowych w USA. Mimo, że rynek nie spodziewa się podwyżek wcześniej, niż pod koniec tego roku, to jednak wydźwięk posiedzenia pokaże, jak FOMC ocenia kondycję amerykańskiej gospodarki.

 

Spokój przed decyzją FOMC
Ruchy w obrębie EUR/USD są dziś nieznaczne, a to za sprawą wyczekiwanej przez rynek decyzji, dotyczącej dalszego kierunku polityki pieniężnej Fed. Napływające wczoraj dane z USA zostały odczytane przez inwestorów, jako względnie korzystne, co nieznacznie wsparło dolara. Po południu zostanie opublikowanych jeszcze kilka ważnych danych z USA, jednak na te wzbudzające najwięcej emocji, trzeba będzie poczekać do wieczora. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Kurs euro w górę
W ostatnich dniach złoty umacniał swoją pozycję względem wspólnej waluty, jednak jego aprecjacja nie była tak silnie związana z oczekiwaniami inwestorów wobec działania banków centralnych po decyzji o Brexicie, jak w przypadku innych walut rynków wschodzących. Wobec tego ewentualna decyzja Fed w sprawie stóp nie powinna mocno wpłynąć na tę walutę. Dziś jednak PLN traci względem euro, korzystającego z wyciszenia nastrojów przed ogłoszeniem wyników posiedzenia FOMC, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

 

Dolar umacnia pozycję
Napływ danych dotyczących amerykańskiej gospodarki w ostatnich dniach upewnia inwestorów, że USA jest już gotowe na podwyżkę stóp procentowych. Nie spodziewają się oni jednak, aby Fed podjęło taką decyzję wcześniej niż w grudniu tego roku. Dziś dolar ponownie zyskał w notowaniach względem polskiej waluty przewyższając piątkowe maksimum i osiągnął średnią wartość 3,96 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Bariera pokonana
Frank szwajcarski pokonał dziś psychologiczną barierę 4,00, co  z pewnością było optymistyczną wiadomością dla polskich kredytobiorców.  Pojawiły się jednak pogłoski, że zachowanie CHF było związane z interwencją banku szwajcarskiego. Polska waluta nie może jednak czuć się bezpiecznie, ponieważ wciąż czeka ona na kluczowe decyzje w sprawie ustawy frankowej. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,99 PLN.
CHF/PLN

chf, pln, frank szwajcarski, złoty

Źródło: biznes.pl

Funt walczy z przeciwnościami
Niekorzystne dane z Wielkiej Brytanii dotyczące sprzedaży detalicznej nie zaszkodziły dziś mocno funtowi względem złotówki i sytuację w tej parze nadal można uznawać za względnie stabilną. Należy się jednak spodziewać, że dystans funta będzie się zmieniał wraz z kolejnymi informacjami dotyczącymi brytyjskiej gospodarki po referendum w sprawie Brexitu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.07.2016 15:35
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000