KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

paczka z Chin i USA, cło, VAT

Cło i podatek przy zakupach z Chin i USA

Zamarzył Ci się nowy smartfon Xiaomi Redmi Note 4? Nic prostszego. Wchodzisz na AliExpress i zamawiasz go prosto z Chin, gdzie kosztuje około 125 euro - prawie połowę taniej niż Read more
Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 Read more

Komentarz walutowy 29.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niewielka ilość publikacji na początku tygodnia sprawia, że waluty pozostają pod wpływem piątkowych wydarzeń w USA. Zachowawcza postawa prezes Fed -Janet Yellen- nie zdołała ożywić rynku, jednak późniejsza interpretacja jej słów dokonana przez wiceszefa Rezerwy Federalnej wyraźnie wsparła dolara.

 

Kluczowe okażą się dane

Spokojny ton wypowiedzi prezes Fed nie został z euforią przyjęty przez rynek. Janet Yellen podczas piątkowego wystąpienia zauważyła, że ostanie kilka miesięcy co prawda przybliżyły bank centralny do zacieśnienia polityki, jednak z racji niepewności gospodarczej trudno przewidzieć, kiedy miałoby to nastąpić. Według wiceszefa Fed słowa te nie wykluczają wrześniowej podwyżki. Interpretacja Stanleya Fischera wyraźnie pomogła dolarowi zyskać w parze z euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Słabnący trend złotego

Wyczekiwane sympozjum bankierów w Jackson Hole nie spowodowało znaczących ruchów w parze EUR/PLN i polska waluta kontynuowała czwartkowy, słabnący trend. Dzisiejsza sesja nie przynosi zmian w relacji łączącej wspólną walutę ze złotym, dla którego ważne okażą się w tym tygodniu nie tylko nastroje globalne, ale również krajowe dane. Na wtorek zaplanowany jest odczyt finalnego PKB, natomiast w czwartek inwestorzy poznają PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość euro osiągnęła poziom 4,32 PLN .
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Skok dolara

Słowa wiceszefa Fed znalazły wyraźne odzwierciedlenie w notowaniach dolarach względem PLN. Amerykańska waluta w piątek rozpoczęła tendencję wzrostową, która dziś dodatkowo przybrała na sile. W przypadku, gdy zaplanowane na ten tydzień publikacje z USA będą optymistyczne , to wzmocnią się oczekiwania wobec zacieśniania polityki pieniężnej, a to z kolei ograniczy możliwość korekty złotego. Szczególne znacznie będą mieć sierpniowe dane z rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty potrzebuje dobrych odczytów

Położenie, w jakim w ostatnim czasie znajduje się złoty, nie przysparza tej walucie rynkowej popularności. Inwestorzy krytycznie odnieśli się do założeń dotyczących budżetu na rok 2017. Niekorzystnie na kurs PLN działają również głosy o możliwym luzowaniu polityki pieniężnej. W przypadku, gdy zaplanowane na ten tydzień odczyty zawiodą oczekiwania, złotówka może nadal tracić względem franka, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Nie taki Brexit straszny

Seria dobrych odczytów z brytyjskiej gospodarki okazała się być wspierająca dla funta, który sukcesywnie próbuje odrobić ponoszone od czerwca straty. W tym tygodniu rynek pozna kolejne dane z Wielkiej Brytanii, jeżeli będą pozytywne, to perspektywa luzowania polityki przez BoE jeszcze mocniej się oddali, a to może przyczynić się do dalszej aprecjacji funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.08.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000