KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do Read more
Krytpowaluty, bitcoin

Kryptowaluty – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Mimo że pojawiły się niemal 10 lat temu, to na swoje przysłowiowe pięć minut musiały poczekać. Dziś kryptowaluty wywołują coraz więcej zainteresowania. Czy wirtualny pieniądz ma jednak przyszłość?   Czym Read more

Komentarz walutowy 29.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niewielka ilość publikacji na początku tygodnia sprawia, że waluty pozostają pod wpływem piątkowych wydarzeń w USA. Zachowawcza postawa prezes Fed -Janet Yellen- nie zdołała ożywić rynku, jednak późniejsza interpretacja jej słów dokonana przez wiceszefa Rezerwy Federalnej wyraźnie wsparła dolara.

 

Kluczowe okażą się dane

Spokojny ton wypowiedzi prezes Fed nie został z euforią przyjęty przez rynek. Janet Yellen podczas piątkowego wystąpienia zauważyła, że ostanie kilka miesięcy co prawda przybliżyły bank centralny do zacieśnienia polityki, jednak z racji niepewności gospodarczej trudno przewidzieć, kiedy miałoby to nastąpić. Według wiceszefa Fed słowa te nie wykluczają wrześniowej podwyżki. Interpretacja Stanleya Fischera wyraźnie pomogła dolarowi zyskać w parze z euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Słabnący trend złotego

Wyczekiwane sympozjum bankierów w Jackson Hole nie spowodowało znaczących ruchów w parze EUR/PLN i polska waluta kontynuowała czwartkowy, słabnący trend. Dzisiejsza sesja nie przynosi zmian w relacji łączącej wspólną walutę ze złotym, dla którego ważne okażą się w tym tygodniu nie tylko nastroje globalne, ale również krajowe dane. Na wtorek zaplanowany jest odczyt finalnego PKB, natomiast w czwartek inwestorzy poznają PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość euro osiągnęła poziom 4,32 PLN .
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Skok dolara

Słowa wiceszefa Fed znalazły wyraźne odzwierciedlenie w notowaniach dolarach względem PLN. Amerykańska waluta w piątek rozpoczęła tendencję wzrostową, która dziś dodatkowo przybrała na sile. W przypadku, gdy zaplanowane na ten tydzień publikacje z USA będą optymistyczne , to wzmocnią się oczekiwania wobec zacieśniania polityki pieniężnej, a to z kolei ograniczy możliwość korekty złotego. Szczególne znacznie będą mieć sierpniowe dane z rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty potrzebuje dobrych odczytów

Położenie, w jakim w ostatnim czasie znajduje się złoty, nie przysparza tej walucie rynkowej popularności. Inwestorzy krytycznie odnieśli się do założeń dotyczących budżetu na rok 2017. Niekorzystnie na kurs PLN działają również głosy o możliwym luzowaniu polityki pieniężnej. W przypadku, gdy zaplanowane na ten tydzień odczyty zawiodą oczekiwania, złotówka może nadal tracić względem franka, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Nie taki Brexit straszny

Seria dobrych odczytów z brytyjskiej gospodarki okazała się być wspierająca dla funta, który sukcesywnie próbuje odrobić ponoszone od czerwca straty. W tym tygodniu rynek pozna kolejne dane z Wielkiej Brytanii, jeżeli będą pozytywne, to perspektywa luzowania polityki przez BoE jeszcze mocniej się oddali, a to może przyczynić się do dalszej aprecjacji funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.08.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000