KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more
Koniec ery banków

Nadchodzi kres banków?

Natarczywi konsultanci, długi czas oczekiwania na przelew, czy dodatkowe opłaty nakładane na klientów - to tylko część czynników, które otworzyły drzwi do zmian w systemie bankowości. Czy to koniec ery Read more

Komentarz walutowy 29.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Okres poświąteczny wprowadził senną atmosferę na rynku walutowym, na którym obserwowaliśmy dziś minimalną aktywność. Większe wahania były jedynie widoczne na głównej parze walutowej.

Wahania głównej pary walutowej

Na głównej parze walutowej dało się dziś zauważyć wyraźne załamania. Początek sesji wskazywał na umocnienie dolara, który w godzinach nocnych z poziomu 1,0980 zaczął powoli schodzić w dół. Odbicie w górę nastąpiło w rejonie wartości 1,0960. Aprecjacja euro została zahamowana po przebiciu 1,0990. Dalsza część sesji charakteryzowała się spowolnieniem wahań do momentu nieoczekiwanych dwóch silniejszych spadków, po których kurs znalazł się w okolicy 1,0920. Zmiany na tej parze mogą jeszcze wywołać popołudniowe publikacje makroekonomiczne, z których najistotniejsze dla inwestorów powinny być indeks zaufania konsumentów. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.

Leniwy wtorek na parze EUR/PLN

Złoty po wczorajszym lekkim osłabieniu – lokalny skok do 4,25 – dziś ustabilizował się na pograniczu 4,23-4,24. Dzisiejsza sesja nie wniosła większych zmian w kursie EUR/PLN i tak prawdopodobnie będzie i w kolejnych dniach. Podobnie jak w okresie przedświątecznym inwestorzy w ostatnich dniach handlu w tym roku leniwie zawierają transakcje, bez większych emocji stąd mniejsza aktywność. Dziś z publikacji makro poznaliśmy wartość sprzedaży detalicznej dla Hiszpanii, która spadła z 6% na 3,3%. Jutro zostanie opublikowane kilka wskaźników, które mogę wywołać nieznaczne drgania na powyższej parze. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła 4,23 PLN.

Spowolnienie na parze z dolarem

Brak większej aktywności był również zauważalny dziś na parze USD/PLN, ale tylko przez pierwszą część sesji. Jest bardzo prawdopodobne, że do końca tego tygodnia złoty umocni się jeszcze wobec dolara. Już dziś dwukrotnie zbliżył się do lokalnego minimum 3,85, patrząc na dzisiejsze wybicia nie jest to jednak przesądzone. W godzinach popołudniowych po seriach spadków nastąpił odwrót do 3,87. Jeśli dzisiejsze popołudniowe dane makro zostaną zauważone przez uczestników rynku, może nastąpić dalsze odbicie w kierunku 3,88 – o ile oczywiście będą zgodne z prognozami. Na lokalnym podwórku nie działo się nic tak istotnego, co mogłoby wesprzeć lub znacząco osłabić PLN, inwestorzy większość tematów pozostawiają sobie do rozważania już na przyszły rok. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,87 PLN.

Optymizm na parze z frankiem

Notowania franka szwajcarskiego zbliżyły się dziś do wartości 3,89. Jest to poziom wyczekiwany przez większość kredytobiorców walutowych. Na zejście poniżej 3,88 raczej nie ma co liczyć. Jedyne, co napawa optymizmem to to, że na parze CHF/PLN jest widoczny trend spadkowy, który może się utrzymać. Z racji tego, że ani dla Strefy Euro, ani dla Szwajcarii do końca roku nie zostaną opublikowane żadne istotne dane makroekonomiczne kurs CHF/PLN nie powinien ulec większej zmianie. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość franka wyniosła 3,90 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

29.12.2015 15:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000