KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more

GUS – kto dostarcza wiedzę o życiu Polaków?

Dla przeciętnego Polaka Główny Urząd Statystyczny nie leży w centrum zainteresowania. A przecież to właśnie od danych publikowanych przez GUS zależą wszelkie indeksacje, waloryzacje, budżet państwa, plany rozwoju czy nawet Read more

Komentarz walutowy 3.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowy handel na rynku walutowym miał bardzo zmienny przebieg za sprawą wciąż niejednoznacznych wieści dotyczących Grecji. Z jednej strony jest szansa, że do końca tego tygodnia zostanie zawarte porozumienie Ateńczyków z UE, z drugiej jednak pożyczkodawcy studzą emocje, mówiąc że jego osiągnięcie będzie wymagało pracy. Powyższa wiadomość osłabiła dolara dając tym samym szansę na umocnienie się złotówki. Liczne odczyty danych makroekonomicznych również wpływały na zmienność kursów.

 

 

Grecja i dane makro osłabiły dolara

Wczorajsze gorsze od zakładanych dane makro osłabiły dolara. Para EUR/USD podczas dzisiejszej sesji osiągnęła poziom 1,11, którego przyczyną były również doniesienia z Grecji. Tamtejsze władze przekazały szczegółowy plan reform, który musi zostać teraz przyjęty przez kredytodawców, jeśli do końca tygodnia chcą otrzymać kolejną ratę pomocy finansowej. Zmienność na głównej parze walutowej w tym tygodniu może być częsta w związku z wieloma odczytami wskaźników ekonomicznych, które jak widzimy nie zawsze wypadają zgodnie z prognozami. Popołudniowe wartości dotyczące handlu zagranicznego w USA oraz indeksu PMI mogą sprowadzić parę EUR/USD z powrotem w granice 1,08. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość dolara wyniosła 1,11 EUR.

 

Lekkie umocnienie złotówki

Niejednoznaczne informacje odnośnie negocjacji na linii Grecja – UE wsparły naszą walutę na parze z dolarem. Para USD/PLN zeszła na chwilę poniżej 3,70. Podczas dzisiejszej sesji amerykańska waluta próbowała odrobić straty. Spore wahania towarzyszyły tej parze walutowej. Główne czynniki powodujące zmienność w notowaniach napływały z szerokiego rynku. Zakończenie posiedzenia RPP raczej nie wpłynie na zmianę sytuacji złotówki. Rynek przewiduje pozostawienie stóp procentowych na tym samym poziomie. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,70 PLN.

 

Posiedzenie EBC w centrum uwagi inwestorów

Euro utrzymuje się na wartości. Wspólna waluta trzecią sesję z rzędu znajduje się powyżej 4,12. Dużym wsparciem okazały się odczyty makro. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują informacji z posiedzenia EBC. Podczas popołudniowej konferencji prasowej z udziałem M. Draghiego dowiemy się jakie jest stanowisko Europejskiego Banku Centralnego wobec spekulacji na temat wcześniejszego zakończenia programu QE. Do końca tygodnia zmienność na tej parze będzie duża m.in. w związku z jutrzejszym dniem wolnym od pracy w Polsce. Punktem kulminacyjnym będzie piątek, ponieważ do 5 czerwca Grecja ma czas na spłatę kolejnej raty do MFW. To wydarzenie będzie miało duży wpływ na rynek walutowy. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,12 PLN.

 

Osłabienie franka za sprawą Grecji

Wczorajsze osłabienie franka spowodowało przesunięcie się pary CHF/PLN w dół. Dziś poruszała się ona w przedziale 3,94 – 3,96. Jeśli doniesienia o sytuacji Grecji będą optymistyczne jest szansa na umocnienie się złotówki. W ostatnich miesiącach problemy finansowe tego państwa mocno rzutowały na notowania franka szwajcarskiego, dla którego stanowiły one główny czynnik ryzyka. Średnia wartość CHF wyniosła podczas dzisiejszej sesji 3,96 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.06.2015 16:03
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000