KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na Read more
Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z Read more

Komentarz walutowy 3.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Polski złoty podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym umocnił się wobec euro oraz franka szwajcarskiego. Kurs dolara natomiast poszedł w górę, a główna para walutowa poruszała się w trendzie spadkowym.

 

Amerykańska waluta cały czas silna

 
Wczorajszy wskaźnik ISM okazał się trochę niższy od oczekiwań rynku, jednak nie na tyle, aby mówić o początkach kurczenia się gospodarki. Dzisiejsze publikacje raczej nie będą miały większego wpływu na kurs pary EUR/USD, który przed południem zszedł do poziomu 1,09. Dolar utrzymuje się w dobrej kondycji dzięki sprzyjającym czynnikom napływającym z szerokiego rynku. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,09 EUR.

Spadek euro

 
Para EUR/PLN po wczorajszej zwyżce dziś zanotowała spory spadek. Z poziomu 4,25 nastąpiło zejście do 4,24. Spore wahania na tej parze będą w najbliższych dniach nieuniknione. Przyczyn silniejszych ruchów należy doszukiwać się w tworzeniu się nowego rządu oraz w niepewności rynku, co do dalszych planów amerykańskiego banku centralnego. Waluty rynków wschodzących najbardziej obawiają się nieprzewidywalności Fedu. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,24 PLN.

Spore wahania na parze USD/PLN

Po zeszłotygodniowym wybiciu pary USD/PLN do wartości 3,91 uczestnicy rynku spodziewali się raczej wykreowania trendu wzrostowego. Zejście poniżej 3,86 spowodowało, że dolar zmienił nieco trochę tor. Dzisiejsze notowania amerykańskiej waluty charakteryzowały się dużą zmiennością. Początek był stabilny, dopiero w dalszej części sesji dolar spadł do 3,8546 a następnie wybił się do poziomu 3,8675. Czynnikiem ryzyka, który w nadchodzących dniach będzie miał największy wpływ na kursy walut pozostaje niezmiennie raport dotyczący sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,86 PLN.

Wtorek lepszy dla złotego

Dzisiejsze notowania złotego z frankiem miały stabilny początek, dopiero bliżej południa zaczęły się większe zmiany. Na początku wahań mieliśmy skok do 3,91, a następnie spadek i jego pogłębienie do wartości 3,9023. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na wieczorne wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana. Liczą na to, że odniesie się on do planów przedłużenia programu QE w Strefie Euro. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,90PLN.   


cele informacyjne komentarz walutowy

03.11.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000