KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more
O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Komentarz walutowy 30.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zmienność w notowaniach walut nadal jest duża mimo poprawy atmosfery na rynku. Dziś w końcu do głosu doszły dane makro, które w ostatnim czasie zeszły na dalszy plan. Złoty niestety osłabił się względem większości walut.

Powrót inflacji na europejski rynek

Dzisiejsze chwilowe umocnienie euro możemy zawdzięczać danym o inflacji, która w Strefie Euro po raz pierwszy od czterech miesięcy była dodatnia. Dzięki tej optymistycznej informacji kurs zawędrował do poziomu 1,1150. Okazał się on jednak silnym punktem oporu, którego wspólna waluta mimo sprzyjającej atmosferze na rynku nie zdołała przebić. To spowodowało spadek EUR/USD o 50 pipsów. Inwestorzy jeszcze dziś poznają dane z USA, które być może sprowadzą dolara poniżej wartości 1,11. Dzisiejszy średni kurs EUR wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

3006eurusd

Źródło: buznes.pl

Potencjał złotego gaśnie

Złoty kolejny dzień słabnie wobec euro. Słaba reakcja naszej waluty na optymistyczny klimat na rynkach wyhamowała jej siłę do wzrostu. Przyczyn umocnienia euro należy się również doszukiwać w lepszym niż oczekiwano odczycie inflacji HICP ze Strefy Euro, która wyniosła 0,1%. Oprócz danych makro inwestorzy w dalszym ciągu bacznie obserwują to, co dzieje się na Brytyjskiej scenie politycznej. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,43 PLN.

EUR/PLN

3006eurpln

Źródło: biznes.pl

Dolar umacnia się

Obawy inwestorów wywołane Brexitem maleją. Dzieje się tak prawdopodobnie, dlatego że Wielka Brytania nie spieszy się z wszczęciem procedury wyjścia z UE zgodnie z traktatem Lizbońskim. Niestety złoty dziś nie wykorzystał tej okazji i osłabił się wobec dolara, któremu nie pomogły nawet dobre dane o inflacji. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

USD/PLN

3006usdpln

 

Źródło: biznes.pl

Frank drożeje

Frank szwajcarski podczas dzisiejszej sesji umocnił się wobec złotego o 3 gorsze. Z tego wzrostu na pewno nie są zadowoleni polscy kredytobiorcy zadłużeni właśnie w tej walucie. Nasza waluta dzisiejszą słabość zawdzięcza nasileniu się czynników wewnętrznych, wśród których największy niepokój wzbudza zbliżająca się publikacja raportu jednej z agencji ratingowych. Średni kurs CHF wyniósł 4,07 PLN.

CHF/PLN

3006chfpln

Źródło: biznes.pl

Tydzień po Brexicie

Notowania funta w dalszym ciągu są bardzo zmienne, mimo że atmosfera na rynku po tygodniu od referendum uległa poprawie. Powoli dane makro oraz inne wydarzenia zaczynają powracać na rynek wychodząc z cienia Brexitu. Dzisiejsza rewizja dynamiki PKB za pierwszy kwartał w Wielkiej Brytanii nie zaskoczyła, jej wartość spadła zgodnie z prognozami. Wartość GBP podczas dzisiejszej sesji wyniosła średnio 5,32 PLN.

GBP/PLN

3006gbppln

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.06.2016 15:46
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000