KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more
ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more

Komentarz walutowy 31.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsze notowania na rynku walutowym były bardzo zmienne. Wahania na głównej parze walutowej były spowodowane spekulacjami inwestorów. Prawdopodobnie do 17 września nie będą mieć oni pewności, jaka będzie decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.

 

Przygotowania dolara do piątkowych danych z rynku pracy

 
Para EUR/USD podczas dzisiejszej sesji pod wpływem zarówno spekulacji jak i publikacji makroekonomicznych zaczęła tydzień od wzrostu, dopiero w godzinach przedpołudniowych zeszła w dół w okolice 1,11. Głównie europejskie wskaźniki determinowały wahania na powyższym parytecie. Sprzedaż detaliczna w Niemczech w skali miesiąca wzrosła, natomiast szacunkowe dane dotyczące inflacji HICP dla Strefy Euro nie uległy zmianie. Bardzo bogate kalendarium makroekonomiczne będzie skupiało w najbliższych dniach całą uwagę inwestorów. Piątkowe informacje o sytuacji na amerykańskim rynku pracy będą kluczowe dla Rezerwy Federalnej, która od nich uzależni termin rozpoczęcia zacieśniania polityki monetarnej w USA. Z wypowiedzi wiceprezesa Fedu Stanley’a Fischer’a można wywnioskować, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwsza podwyżka stóp procentowych nastąpi we wrześniu. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,12 EUR.

Zmienne notowania euro, ale cały czas wysoko

 
Wspólna waluta nie odpuszcza złotówce. Po piątkowym spadku pary EUR/PLN do poziomu 4,19 dziś zahaczyła już z powrotem prawie o 4,23. Dobre dane makro zapewne przyczyniły się do wzrostu na tej parze. Euro utrzymuje się na sile po ostatnim osłabieniu dolara. Sytuacja na rynku finansowym spowodowała, że większym zainteresowaniem cieszyła się waluta europejska, niż jak dotychczas dolar. W najbliższym czasie istotne dla tego parytety będzie posiedzenie EBC, na którym Mario Draghi może wspomnieć o ostatnich spadkach na azjatyckiej giełdzie. Poznamy również szereg ważnych danych dla Strefy Euro, m.in. poziom inflacji producenckiej, wysokość sprzedaży detalicznej oraz rewizję PKB. Dla Polski oprócz komunikatu z posiedzenia RPP nie zaplanowano żadnych publikacji makro. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,22 PLN.

Poranek dobry dla PLN, popołudniu rządził dolar

Notowania pary USD/PLN miały dziś zmienny przebieg. Sesja rozpoczęła się od spadku amerykańskiej waluty do wartości 3,73. W godzinach przedpołudniowych nastąpiło wybicie do poziomu 3,77. Zmienność z biegiem tygodnia może być jeszcze większa z racji bardzo dużej ilości publikacji danych makro. Amerykańska waluta podczas dzisiejszej sesji była średnio wyceniona na 3,76 PLN.

Frank szwajcarski nadal drogi

Po piątkowym wystąpieniu szefa SNB Thomasa Jordana polscy kredytobiorcy oczekiwali czegoś więcej niż zapewnień o interwencji na rynku walutowym w razie potrzeby. To już niemal stały element jego wypowiedzi. Zapewniał on również, że już niedługo będą widoczne efekty polityki ujemnych stóp procentowych. Kurs pary CHF/PLN poruszał się dziś w sposób zmienny, blisko zeszłotygodniowych szczytów. Chwilowa zwyżka franka była spowodowana wyższym niż oczekiwano wynikiem indeksu instytutu KOF. Juto poznamy wartość indeksu PMI dla przemysłu w Szwajcarii. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 3,90 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

31.08.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000