KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają Read more
Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more

Komentarz walutowy 5.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja przyniosła umocnienie złotówki wobec euro, która zbliżyła się do granicy 4,00. Amerykańska waluta wyczekuje informacji gospodarczych, od których będzie zależeć kierunek jej notowań. Frank szwajcarski niczym nie zaskoczył, w dalszym ciągu był mocno przewartościowany.

 

 

Ponowny atak PLN

Kurs EUR/PLN przesunął się bliżej bariery 4,00. Dziś średnia wartość euro wyniosła już 4,01 PLN. Polska waluta ponownie próbowała swoich sił wobec EUR. Sprzyjało jej wiele czynników. Rada Polityki Pieniężnej rozpoczęła posiedzenie, po którym raczej nie spodziewamy się zmian w poziomie stóp procentowych. Sami jej członkowie zapowiedzieli już wcześniej, że obecny poziom jest zadowalający. Przypomnijmy – podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 1,5%. Ta wysokość będzie utrzymana prawdopodobnie do końca roku, ponieważ wtedy kończy się kadencja obecnej RPP. W miarę stabilna polityka monetarna sprzyja naszej walucie. Na Starym Kontynencie natomiast trwa walka o przetrwanie. Tak bowiem można określić starania Grecji o porozumienie z wierzycielami. Mimo, że Ateński rząd nie spełnił jeszcze wszystkich warunków potrzebnych do wypłaty kolejnej transzy pomocy finansowej zaapelował do swoich kredytodawców, aby zrobili to już teraz. Najmniej skłonny do ustępstw jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wobec którego Grecja ma największy dług.

 

USD czeka na dane makro

EUR/USD zmierzało na początku dzisiejszej sesji w kierunku poziomu 1,05. W godzinach przedpołudniowych nastąpiło odbicie, które spowodowało powrót do poziomu 1,11. Spadek dolara został zapoczątkowany wczoraj w związku z gorszymi danymi makro. Kurs Euro wzmocnił dobry odczyt indeksu PMI dla Strefy Euro, który wyniósł 52 pkt. Oznacza to wzrost aktywności przemysłowej w Unii Europejskiej. Ważne informacje dla inwestorów zainteresowanych losem dolara może przynieść środowe wystąpienie publiczne prezesa Fedu Janet Yellen. Zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych możemy się raczej spodziewać dopiero we wrześniu. Poprzednie wypowiedzi szefowej Rezerw Federalnych na to wskazywały, czy i tym razem tak będzie dowiemy się jutro. Na tą chwilę rynek walutowy wycenił dolara średnio na 1,11 euro.

 

Dolar próbuje się wybić

Para USD/PLN mocno wahała się podczas dzisiejszej sesji. Dolar usiłował odzyskać przewagę nad naszą walutą. Średnia jego wartość wyniosła 3,60 PLN. Notowania złotego w relacji do USD były kształtowane przez impulsy napływające z zagranicy. Lokalne wydarzenia takie jak posiedzenie RPP większego wpływu na parę USD/PLN nie miało. Nie zapowiada się, aby w najbliższych miesiącach zostały wprowadzone zmiany w wysokości stóp procentowych. Dla dolara za to, duże znaczenie będą miały popołudniowe publikacje danych makro, dotyczące bilansu handlu zagranicznego oraz indeksu PMI dla sektora usług. Jeśli wskaźniki te okażą się gorsze od prognozowanych to możemy spodziewać się umocnienia złotówki.

 

Drogi frank uciążliwy dla Szwajcarów

Kurs pary CHF/PLN poruszał się dziś w przedziale 3,85 – 3,87. Spadek franka szwajcarskiego jest nieustannie wypatrywany przez wielu inwestorów, również tych rodzimych. Wielu z nich grozi bankructwo, gdyż Szwajcarom bardziej opłaca się robić zakupy w sąsiednich państwach. Być może właśnie to skłoni SNB do prowadzenia skuteczniejszych interwencji obniżających wartość franka na nieco dłużej niż kilka sesji.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.05.2015 15:35
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000