KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Split payment - vat kto powinien sie martwic na czym polega

Split payment – kto powinien się martwić?

Podatek od towarów i usług jest najważniejszym źródłem dochodów państwa. Nie dziwi więc fakt, że państwo chce zabezpieczyć wpływy z tego tytułu. A tymczasem nasz kraj znajduje się w czołówce Read more
karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more

Komentarz walutowy 7.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia na rynku walutowym zaczęliśmy od spekulacji rynku na temat czwartkowego posiedzenia EBC. Czy Mario Draghi tym razem spełni oczekiwania rynku? Kursy walut były dziś dość zmienne, złoty osłabił się wobec euro, ale zyskał na parze CHF/PLN.  

W oczekiwaniu na posiedzenie EBC

Opublikowane w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy raczej nie wywarły na Fed presji szybkiego podnoszenia stóp procentowych. Sytuacja jest stabilna – tak jednak uważają analitycy, a nie decydenci z banku centralnego. O tym jak dane makro wpłynęły na ich sposób myślenia przekonamy się w przyszłym tygodniu. W najbliższym czasie w centrum uwagi pozostaje czwartkowe posiedzenie EBC, od którego rynki oczekują tym razem konkretnych działań. Spekulacje inwestorów wskazują na cięcie stopy depozytowej do poziomu poniżej zera. Dzisiejszy średni kurs pary EUR/USD wyniósł 1,09 USD.

EUR/USD

kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Chwilowe osłabienie złotego

Wydarzenie zaplanowane na ten tydzień będą miały spory wpływ również na notowania naszej waluty. Złoty podczas pierwszej sesji w tym tygodniu nieznacznie osłabił się wobec euro. Kurs EUR/PLN poruszał się dziś w przedziale 4,31-4,33. Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne był praktycznie puste, co spowodowało skupienie się inwestorów na analizę wszystkich możliwych scenariuszy, jeśli chodzi o czwartkowe spotkanie EBC. Średni kurs EUR wyniósł dziś 4,33 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Wahania na parze USD/PLN

Dzisiejsze notowania pary USD/PLN na początku były bardzo spokojne, stabilnie utrzymywały się na poziomie 3,93. Bliżej południa kurs dolara zaczął się mocniej wahać i wspinać w kierunku 3,96. W oczekiwaniu na decyzję RPP, która zakończy swoje dwudniowe posiedzenie w piątek kurs USD będzie zależny przede wszystkim od czynników napływających z szerokiego rynku. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,95 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Kurs franka zmierza w dobrym kierunku

Frank szwajcarski na początku poniedziałkowej sesji umocnił się wobec złotego. W dalszej części dnia nasza waluta zaczęła powoli się umacniać i powróciła do poziomu 3,93. Ten tydzień będzie również szczególnie istotny dla CHF, ponieważ zostanie opublikowanych kilka danych makro, które są ważne dla szwajcarskiej gospodarki. Jutro poznamy sytuację na tamtejszym rynku pracy oraz wysokość inflacji konsumenckiej. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,93 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

07.03.2016 15:27
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000