KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gołębie, jastrzębie, Fed, bank centralny, polityka pieniężna, Ekantor.pl

Ptaki w polityce pieniężnej – kim są jastrzębie i gołębie?

Czasami można odnieść wrażenie, że komentatorzy finansowi specjalnie wyszukują tak barwne określenia, aby nadać trochę emocji kolejnym suchym relacjom z giełdy albo raportom Fed. Ciężko zresztą inaczej traktować nazwanie kogoś Read more
KNF - Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo

Nie da się ukryć - banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się Read more

Komentarz walutowy 7.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Co powie Janet Yellen? Po publikacji protokołów z ostatnich posiedzeń dwóch największych banków centralnych na świecie inwestorzy niecierpliwie czekają na komentarze ze strony ich przedstawicieli. Od nich zależy to, w jakim kierunku będą podążać kursy walut.

Jaki kierunek?

Wielu z inwestorów nurtuje pytanie, w jakim kierunku pójdą notowania głównej pary walutowej w kolejnym kwartale tego roku? Wczorajsze zapiski z protokołu Fedu nie wniosły nic nowego, czego by rynki finansowe jeszcze nie wiedziały. Kurs euro porusza się w wąskim kanale wahań. Uczestnicy rynku walutowego liczą na to, że podczas dzisiejszego wystąpienia publicznego Janet Yellen zdradzi odrobinę więcej szczegółów, niż miewała w zwyczaju do tej pory. Protokół z marcowego posiedzenia EBC został przyjęty przez EUR/USD dość spokojnie. W raporcie znajdowało się potwierdzenie przypuszczeń wielu analityków o pozostawieniu otwartej furtki do dalszych ewentualnych zmian w polityce monetarnej. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Kurs euro zmienia kierunek

Trzecia z rzędu próba wybicia euro może oznaczać tylko jedno, zmianę trendu. Codziennie nowy szczyt na parze EUR/PLN może zwiastować w niedługim czasie odwrócenie tendencji. Złoty widać, że wyraźnie traci moc. Większy zakres wahań na tej parez podczas dzisiejszej sesji był spowodowany publikacją protokołu z posiedzenia EBC oraz wystąpieniem publicznym przedstawicieli EBC. Ruchy w polityce monetarnej przeprowadzane w Strefie Euro stanowią aktualnie jeden z głównych czynników zmian zachodzących w notowaniu kursu euro. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 4,28 PLN.

EUR.PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

3,77 pokonane, co dalej?

Dolar podczas dzisiejszej sesji umocnił się wobec złotego. Jaki ruch wykona dalej, będzie zależało od tego, co powie dziś w nocy (23: 30) prezes Fedu Janet Yellen. Raczej mało prawdopodobne, aby powiedziała coś, co drastycznie zmieni nastawienie rynku, w końcu słynie z tego, że waży każde słowo, które ma powiedzieć na temat polityki monetarnej w USA i związanych z nią przyszłych planów. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,77 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank drożeje

Wokół szwajcarskiej waluty coś drgnęło. Zapowiedz dalszego cięcia stóp procentowych przez SNB daje cień nadziei kredytobiorcom zadłużonym w tej walucie. Zdroworozsądkowe podejście do kursu CHF podpowiada, aby cieszyć się dopiero wówczas, gdy rzeczywiście wartość franka spadnie poniżej zeszłorocznego minimum 3,80. Dziś średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 3,94 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Niespokojny kurs funta

Dzisiejsza sesja była równie interesująca, jak wczorajsza, jeśli chodzi o notowania złotego względem funta. Kanał wahań na parze GBP/PLN był bardzo duży, prawie pięciogroszowy. Rytm wahaniom, które ostatnio obserwujemy na tej parze nadają, co chwile nowe wyniki sondażu przeprowadzanego w sprawie Brexitu. Średni kurs funta podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,30 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.04.2016 15:24
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000