KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Split payment - vat kto powinien sie martwic na czym polega

Split payment – kto powinien się martwić?

Podatek od towarów i usług jest najważniejszym źródłem dochodów państwa. Nie dziwi więc fakt, że państwo chce zabezpieczyć wpływy z tego tytułu. A tymczasem nasz kraj znajduje się w czołówce Read more
Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w Read more

Komentarz walutowy 7.07.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wczorajszy dzień na rynku walutowym był bardziej stabilny niż dzisiejszy. Inwestorzy niecierpliwie czekali na rozwiązania, jakie miały nadejść z dzisiejszego szczytu państw członkowskich Strefy Euro oraz spotkania Eurogrupy. Na jednym jak i na drugim posiedzeniu będą poruszane tematy związane z Grecją. Złotówka osłabiła się dość znacząco zwłaszcza na parze z dolarem i frankiem szwajcarskim.

 

Wszystko zależy do tego, co zaproponuje Grecja

Podczas zwołanego na dziś szczytu państw Strefy Euro zostaną podjęte decyzje o tym czy zostanie stworzony nowy pakiet pomocy finansowej, czy też nie. Ta druga opcja przyczyni się raczej do ogłoszenia oficjalnego bankructwa i być może powrotu do narodowej waluty – Drachmy. Jak potoczą się rozmowy jest zależne od premiera Tsiprasa i od tego, z jakimi propozycjami wyjdzie do wierzycieli. Na rynku walutowym dziś bardziej niż wczoraj była widoczna nerwowa atmosfera. Para EUR/USD zeszła w dół do wartości 1,09 gdzie wczorajszy kurs wskazywał bardziej na obranie kierunku w stronę 1,11. W kalendarium makroekonomicznym jedynie publikacja raportu z handlu zagranicznego USA może popołudniu wpłynąć jeszcze na notowania powyższej pary. Inwestorzy całą swoją uwagę skupili na spotkaniu Eurogrupy. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,09 EUR.

 

Złotówka stabilnie na parze z euro

Para EUR/PLN mimo dużych skoków podczas dzisiejszej sesji utrzymywała się w granicy 4,19 – 4,20. Na rynku finansowym cały czas jest odczuwalne napięcie. Na rodzimym gruncie nic takiego się nie wydarzyło, co mogłyby umocnić naszą walutę. Jedynie rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie RPP, ale nie zapowiada się, aby zostały wprowadzone zmiany w wysokości stóp procentowych. Złotówka w dalszym ciągu pozostanie pod wpływem czynników napływających z szerokiego rynku. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,19 PLN.

 

Spora przewaga dolara nad złotówką

Kurs pary USD/PLN osiągnął dziś poziom 3.83, który ostatni raz oglądaliśmy w marcu. Wtedy notowania doszły prawie do 3,95. Patrząc na to jak w ostatnim czasie nieprzewidywany jest rynek ciężko określić czy może nastąpić próba przebicia wartości chociażby 3,85. Poprzeczkę Grecji na pewno podniosła wczoraj decyzja EBC o obniżeniu zabezpieczenia finansowego oraz nie zwiększeniu limitu pomocy dla banków. Wielu inwestorów, – o czym jeszcze głośno nie mówi – obawia się efektu domina, który może nastąpić w momencie ogłoszenia oficjalnego bankructwa przez Ateńczyków. Najbardziej mogą ucierpieć państwa, które wsparły finansowo Grecję m.in. Niemcy, Włochy czy Hiszpania. Jeśli rząd Tsiprasa przedstawi rzetelne i wiarygodne propozycje reform mogą one stanowić podstawę do wszczęcia procedury o przyznanie trzeciego programu pomocowego. Podczas wtorkowego handlu na rynku walutowym za dolara średnio trzeba było zapłacić 3,83 PLN.

 

Frank wysoko – SNB nie reaguje

Poziom, jaki osiągnęła dziś para CHF/PLN pretendował do interwencji ze strony SNB, lecz żadne takie działania nie były widoczne. Czyżby Szwajcarski Bank czekał na rozstrzygnięcia w sprawie Grecji napływające ze szczytu w Brukseli? Wartość franka utrzymywała się dziś na poziomie 4,03 z lokalnymi skokami do 4,04. Poranna publikacja raportu z sytuacji na szwajcarskim rynku pracy nie wpłynęła na kurs tych dwóch walut. Szwajcarska waluta prawdopodobnie zejdzie w dół dopiero w momencie, kiedy ryzyko bankructwa Grecji oraz wyjścia jej ze strefy euro się zmniejszy. Nie jest to łatwy okres do wymiany walut. Zawsze jednak bardziej się opłaca robić to za pośrednictwem kantoru internetowego. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,03 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

07.07.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000