KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more

Repolonizacja banków. Czy są powody do obaw?

W 2015 roku banki komercyjne funkcjonujące w Polsce wypracowały zysk w wysokości 12 056,8 mln złotych, jednak duża część tej kwoty trafi w ramach dywidendy do zagranicznych akcjonariuszy. Read more

Komentarz walutowy 8.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowa sesja przyniosła kontynuację stabilizacji na głównej parze walutowej. Złoty natomiast umocnił się wobec większości walut. Posiedzenie RPP zakończyło się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie.

Trzeci dzień stabilizacji

Inwestorzy widać, że nie mogą sobie poradzić z sytuacją, w której znalazł się dolar. Od trzech dni – po publikacji fatalnych danych z amerykańskiego rynku pracy – para EUR/USD tkwi na poziomie 1,13, wahając się jedynie w przestrzeni tej wartości. Brak wartościowych danych makro z USA powoduje, że amerykańska waluta jest zależna jedynie od czynników europejskich, których niestety również nie ma za dużo, stad zastój na głównej parze. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dobra sesja złotego

Dzisiejsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej zakończyło się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Ta decyzja nie wpłynęła w żaden sposób na notowania EUR/PLN, ponieważ była przewidywana przez rynek. Złoty nieznacznie umocnił się wobec wspólnej waluty docierając chwilowo nawet do poziomu 4,31. Można wspomnieć również o tym, że Marek Belka przewodniczył dziś posiedzeniu ostatni raz, a jego miejsce prawdopodobnie zastąpi Adam Glapiński. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,32 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar ma się coraz gorzej. Amerykańska waluta z dnia na dzień słabnie wobec złotego. Podczas dzisiejszej sesji jej wartość spadła z 3,82 do 3,78. Nastawienie inwestorów do USD niestety nie jest za dobre, a w najbliższych dniach nie pojawią się żadne czynniki, które mogłyby wpłynąć na poprawę jego sytuacji. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,79 PLN.

USD/PLN

kurs dolara. kurs USD

Źródło: biznes.pl

Poprawki projektu ustawy nie wspierają złotego

Wczorajsza konferencja poświęcona prezentacji projektu ustawy o przewalutowaniu kredytów hipotecznych nie rozwiała wątpliwości kredytobiorców. W dalszym ciągu nie wiemy, jak będzie wyglądała ostateczna wersja ustawy. Poznaliśmy kilka szczegółów, które mimo wszystko nie wesprą naszej waluty w trwałym umocnieniu się wobec franka. Dzisiejsze notowania CHF/PLN były relatywnie stabilne. Po porannej publikacji inflacji konsumenckiej frank nieznacznie osunął się poniżej 3,96. Średnia wartość franka podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,94 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt kroczy nad przepaścią

Mimo że dzisiejszy wynik produkcji przemysłowej był całkiem dobry, to niestety nie wpłynął na umocnienie funta. Brytyjska waluta podczas środowej sesji systematycznie osłabiała się wobec złotego. Za lekko ponad dwa tygodnie poznamy wyniki referendum, na którego drodze obywatele Anglii zdecydują czy chcę pozostać w szeregach Unii Europejskiej, czy też nie.  Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,52 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

08.06.2016 14:48
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000