KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more
blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more

Komentarz walutowy 8.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Inwestorzy z pewnością nie mogli dziś narzekać na nudę. Handel na rynku walutowym charakteryzował się bardzo dużą zmiennością. Zarówno para EUR/USD jak i EUR/PLN zanotowała najpierw silny wzrost a następnie spadek na wartości.

 

Nowy szczyt na EUR/USD

 
Para EUR/USD podczas dzisiejszej sesji przebiła tygodniowy opór znajdujący się na poziomie 1,13. Po siedmiu dniach przerwy na rynek powróciły Chiny, które świętowały rocznicę powstania swojej republiki. Słabsze od oczekiwań okazały się dane dotyczące handlu zagranicznego w Niemczech. Nie pozostawiły one jednak mocnego śladu na kursie EUR/USD. W centrum uwagi inwestorów będzie dzisiejsza wieczorna publikacja raportu z posiedzenia Fedu. Jastrzębie wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej o wzroście oprocentowania przestają być traktowane przez uczestników rynku za poważne, czego wyraźnym sygnałem była dzisiejsza zwyżka. Usilne próby wytyczenia trendu na powyższej parze będą możliwe dopiero wtedy, gdy wyjdzie ona poza granice 1,1125 albo 1,1320. Średnia wartość podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 EUR.

Wzrost i spadek

 
Po wczorajszym spadku euro dziś nie ma już ani śladu. Od początku sesji notowania pary EUR/PLN miały tendencję zwyżkową. Nawet gorsze dane dotyczące handlu zagranicznego w Niemczech nie zahamowały aprecjacji EUR. Sygnały o osłabieniu się wspólnej waluty okazały się mylne, ale tylko na początku sesji. Druga część dnia na tej parze przyniosła umocnienie złotówce. W dłuższym terminie jednak większym prawdopodobieństwem jest osiągnięcie przewagi złotówki nad euro. Zbliżające się wybory do parlamentu, które zostały zaplanowane na 25 października powoli zaczynają dawać o sobie znać na lokalnym rynku. Po silnym wzroście, a następnie spadku średnia wartość euro wyniosła dziś 4,22 PLN.

Dalszy spadek dolara

Poniedziałkowy spadek na parze USD/PLN został dziś pogłębiony. Złotówka umocniła się wobec amerykańskiej waluty dochodząc do wartości 3,7434. Osiągnięcie tego poziomu otworzyło drogę do kreowania trendu spadkowego. Większy wpływ na notowania mogą mieć wystąpienia przedstawicieli amerykańskiego banku centralnego niż publikacja danych dotyczących liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,74PLN.

Zmienny kurs franka

Przepychanki przedwyborcze jeszcze na początku kampanii dawały nadzieję na poprawę trudnej sytuacji „frankowiczów”. Niestety ustawa o przewalutowaniu kredytów hipotecznych w walutach obcych, krótko mówiąc, trafiła do kosza. Wielu uczestników rynku, którym zależy na dokonywaniu transakcji na parze CHF/PLN nie bierze już pod uwagę czynnika politycznego, którym jest zmiana rządu w Polsce. Większe zagrożenie upatrują w bodźcach napływających z globalnego rynku, które również i dziś były powodem sporych wahań. Podczas pierwszej części sesji frank szwajcarski umocnił się wobec złotówki. Była to próba powrotu do środowej pozycji otwarcia, jednak wczorajszy spadek był zbyt silny. CHF po osiągnięciu 3,8795 dotarł w okolice 3,8650. Zarówno inwestorzy instytucjonalni, jak i prywatni, wśród których znajdują się osoby pracujące za granicą, czy studenci cały czas liczą na reakcję szwajcarskiego banku centralnego, który – niestety – prawdopodobnie nic więcej w tej sprawie już nie zrobi. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość franka wyniosła 3,86 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

08.10.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000