KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

UE, Unia Europejska,

Polexit – czy Polska ma plan ewakuacji?

Brexit staje się teraźniejszością, natomiast Frexit i Nexit możliwością. W mediach zaczęło się jednak pojawiać jeszcze jedno hasło - Polexit. Według zapewnień Jarosława Kaczyńskiego nie ma scenariusza, który zakładałby odejście Read more

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą Read more

Komentarz walutowy 9.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowa sesja minęła bardzo spokojnie. Złoty umocnił się wobec euro, funta oraz dolara. Jedynie swoją przewagę utrzymał frank szwajcarski. Główna para walutowa po piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy poruszała się dziś bardzo stabilnie.

Czerwiec czy wrzesień

Rynek dziś jeszcze trawił piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Większość inwestorów nie spodziewała się tak małego przyrostu nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Mimo tak słabych kluczowych danych makro uczestnicy rynku w dalszym ciągu nie wiedzą, czego mogą się spodziewać po Fedzie. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w czerwcu spadło praktycznie do zera. Kolejnym przewidywanym terminem, który aktualnie jest najbardziej brany pod uwagę to wrzesień. Dziś para EUR/USD osunęła się poniżej poziomu 1,14 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

W oczekiwaniu na decyzję Moody’s

Złoty w tym tygodniu może cechować się umiarkowaną zmiennością. W związku z piątkowym przeglądem polskiego ratingu przez agencję Moody’s kurs euro może się wahać, jednak nie przewiduje się, aby notowania wzrosły do poziomu 4,50 – tak jak miało to miejsce w styczniu po cięciu ratingu przez agencję S&P. Dzisiejsza sesja upłynęła raczej w dobrym nastroju. Opublikowane rano dane o niemieckim przemyśle poprawiły humory uczestnikom rynku, co dało się zauważyć również na EUR/PLN. Parze udało się zejść chwilowo nawet do poziomu 4,40. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,41 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Osłabienie dolara

Złoty zanotował również niewielkie umocnienie wobec dolara. Z poziomu 3,88 udało się zejść chwilowo do 3,86. Dzisiejsze kalendarium makro nie zawiera żadnych istotnych dla dolara danych, które mogłyby zmienić jego położenie. Większej siły można się spodziewać ze strony lokalnego rynku, na którym oprócz dyskusji na temat piątkowej decyzji agencji ratingowej ożyły również tematy niektórych obietnic wyborczych, a wśród nich kwestia wieku emerytalnego. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,87 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Dobre dane ze Szwajcarii

Frank szwajcarski, jako jeden z nielicznych umocniła się wobec złotego. Przyczyną wzrostu tej waluty są dobre dane dotyczące inflacji. W skali roku zmniejszyła się ona z -0,9% do -0,4%. Para CHF/PLN poruszała się dziś blisko poziomu 4,00 jednak ostatecznie go nie przekroczyła. Jutrzejszy poranek będzie również ważny dla franka, ponieważ poznamy raport z sytuacji na rynku pracy. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Brexit ciąży funtowi

Temat Brexitu nadal w centrum. Mimo że ostatnio trochę przycichło w kwestii czerwcowego referendum, to problem ten nadal ciąży funtowi. Inwestorzy wyczekują kolejnych sondaży na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. W centrum uwagi uczestników rynku w tym tygodniu będą dane makro (bilans handlu zagranicznego, produkcja przesyłowa) i przede wszystkim czwartkowe posiedzenie BoE. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w dalszym ciągu jest bardzo znikome. Średni kurs GBP podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,58 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

09.05.2016 15:23
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000