KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more
dyrektor finansowy

Rola dyrektora finansowego w małym i średnim przedsiębiorstwie

Sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma dominującą rolę w kształtowaniu obecnej gospodarki, zarówno tej europejskiej, jak i krajowej. Według danych GUS (stan na 2013 r.) w Polsce działa 1,77 Read more

Koniec maja (komentarz walutowy 31.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W środę kurs EUR/USD powędrował na północ i osiągnął wartość 1,12. Dobre nastroje wciąż towarzyszą złotemu, który w ostatni dzień maja utrzymał mocną pozycję względem podstawowych walut.

 

Umocnienie euro

W okolicach południa euro odnotowało wzrost wartości do pozycji 1,12 USD. Za relacje w głównej parze w ostatnich dniach odpowiadają przede wszystkim oczekiwania wobec dalszej polityki dwóch banków centralnych. Pogłoski o możliwym ograniczeniu przez ECB programu skupu aktywów mogą przemawiać za umocnieniem EUR. Równocześnie uwagę przykuwają dane z USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Europy

Dziś rynek zapoznał się między innymi z informacjami gospodarczymi z Niemiec, Francji oraz Strefy Euro. Zainteresowanie mogły wywołać szacunkowe dane o inflacji HICP w Eurolandzie. Publikacje ostatecznie nie miały jednak istotniejszego wypływu na relację w parze EUR/PLN. Złoty pozostaje silny, a średnia wartość euro wyniosła dziś 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed wciąż w centrum

Na część danych ze Stanów Zjednoczonych trzeba dziś jeszcze poczekać. Wieczorem zostanie opublikowana m.in. Beżowa Księga. Najwięcej emocji wywoływać będą jednak piątkowe dane z rynku pracy. Robert Kaplan, przedstawiciel Fed z Dallas, wyczekuje poprawy na tym polu. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,71 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe dane

Środowa sesja w końcu przyniosła informacje krajowe. Finalne PKB powędrowało nieznacznie w górę względem oczekiwań i wyniosło 4,2%. Rozczarowaniem okazał się natomiast wstępny odczyt na temat inflacji CPI. Dynamika w ujęciu rocznym wyniosła 1,9% przy prognozowanych 2,0%. Wiadomości te nie miały jednak większego wpływu na notowania złotego i dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,83.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż bez mocy

Słaba w parze ze złotym pozostaje brytyjska waluta, nad którą ciążą wybory mające się odbyć za osiem dni, a także zbliżające się negocjacje z Unią Europejską w sprawie Brexitu. Dziś co prawda pojawiły się dane z tego kraju, jednak ważniejsze informacje zostaną zaprezentowane jutro. Wtedy to przedstawiony zostanie indeks cen nieruchomości oraz PMI dla sektora przemysłowego. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.05.2017 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000