KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more
polski eksport

Znaczenie polskiego eksportu

W momencie, gdy jedno z największych państw członkowskich zadecydowało o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej, a sama idea istnienia związku gospodarczo-politycznego zaczęła być podważana, Polskie wyniki handlu zagranicznego pokazują, jak wielkie Read more

Koniec maja (komentarz walutowy 31.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W środę kurs EUR/USD powędrował na północ i osiągnął wartość 1,12. Dobre nastroje wciąż towarzyszą złotemu, który w ostatni dzień maja utrzymał mocną pozycję względem podstawowych walut.

 

Umocnienie euro

W okolicach południa euro odnotowało wzrost wartości do pozycji 1,12 USD. Za relacje w głównej parze w ostatnich dniach odpowiadają przede wszystkim oczekiwania wobec dalszej polityki dwóch banków centralnych. Pogłoski o możliwym ograniczeniu przez ECB programu skupu aktywów mogą przemawiać za umocnieniem EUR. Równocześnie uwagę przykuwają dane z USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Europy

Dziś rynek zapoznał się między innymi z informacjami gospodarczymi z Niemiec, Francji oraz Strefy Euro. Zainteresowanie mogły wywołać szacunkowe dane o inflacji HICP w Eurolandzie. Publikacje ostatecznie nie miały jednak istotniejszego wypływu na relację w parze EUR/PLN. Złoty pozostaje silny, a średnia wartość euro wyniosła dziś 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed wciąż w centrum

Na część danych ze Stanów Zjednoczonych trzeba dziś jeszcze poczekać. Wieczorem zostanie opublikowana m.in. Beżowa Księga. Najwięcej emocji wywoływać będą jednak piątkowe dane z rynku pracy. Robert Kaplan, przedstawiciel Fed z Dallas, wyczekuje poprawy na tym polu. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,71 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe dane

Środowa sesja w końcu przyniosła informacje krajowe. Finalne PKB powędrowało nieznacznie w górę względem oczekiwań i wyniosło 4,2%. Rozczarowaniem okazał się natomiast wstępny odczyt na temat inflacji CPI. Dynamika w ujęciu rocznym wyniosła 1,9% przy prognozowanych 2,0%. Wiadomości te nie miały jednak większego wpływu na notowania złotego i dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,83.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż bez mocy

Słaba w parze ze złotym pozostaje brytyjska waluta, nad którą ciążą wybory mające się odbyć za osiem dni, a także zbliżające się negocjacje z Unią Europejską w sprawie Brexitu. Dziś co prawda pojawiły się dane z tego kraju, jednak ważniejsze informacje zostaną zaprezentowane jutro. Wtedy to przedstawiony zostanie indeks cen nieruchomości oraz PMI dla sektora przemysłowego. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.05.2017 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000