KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

FUZJA BANKÓW

Połączenie Banku BPH z Alior Bankiem. Co należy wiedzieć?

4 listopada 2016 roku nastąpiła fuzja w wyniku, której znaczna część Klientów dotychczasowego Banku BPH stała się Klientami Alior Banku. Z usług BPH będą jedynie korzystać indywidualni kredytobiorcy hipoteczni. Połączenie ... Czytaj całość

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... ... Czytaj całość

Musisz to wiedzieć. Przyszłość QE. 3 fakty walutowe


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień kończy się spokojnie. Spokojnie po względem publikacji. Na dziś bowiem nie ma zaplanowanych zbyt wielu danych, a znaczenie tych, które się pojawią jest drugoplanowe.

 

Plany ECB wobec programu QE

Wczorajsze wystąpienie Mario Draghiego podsyciło oczekiwania inwestorów, w kwestii wycofywania się banku z programu QE. W wyniku czego kurs EUR/USD umocnił się i na chwilę obecną jego wartość wskazuje 1,16.

 

Polska: Podaż pieniądza i koniunktura gospodarcza

W dzisiejszym, skromnym kalendarzu danych makro, znajdują się co prawda dwie pozycje, jednak ich wpływ na notowania złoto jest dość ograniczony. Mowa o podaży pieniądza M3 oraz koniunkturze gospodarczej.

 

Spór o Sąd Najwyższy

Więcej emocji lokalnych dostarcza jednak czynnik polityczny – choć nie przekłada to silnie na kurs. Inwestorzy co prawda śledzą wydarzenia, ale większa reakcja rynku może nastąpić dopiero w momencie konfliktu z Komisją Europejską.

 

Wydarzenia gospodarcze:

 • 14:00 Podaż pieniądza M3 – Polska
 • 14:00 Koniunktura gospodarcza – Polska
 • 19:00 Ilość wież wiertniczych dla rynku ropy – USA

cele informacyjne komentarz walutowy

21.07.2017 10:11
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000