KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za ... Czytaj całość
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację ... Czytaj całość

Musisz to wiedzieć. Raport ADP. 3 fakty walutowe 02.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajszy pakiet danych niewiele zmienił na wykresie głównej pary walutowej. Dziś uwaga inwestorów skierowana będzie na Stany Zjednoczone, gdzie zaprezentowany zostanie raport ADP. Pojawią się również wypowiedzi członków Fed.

 

Odczyty nie zmieniły relacji w EUR/USD

Wczorajsza sesja upłynęła na publikacji licznych danych, w tym PMI dla przemysłu. Nie okazały się one jednak dużym zaskoczeniem. Euro udało się więc wybronić pozycję 1,18 USD.

 

Dane z USA: raport ADP

W połowie tygodnia zaprezentowany zostanie raport ADP, który może nakreślić pewne oczekiwania, co do piątkowych odczytów z amerykańskiego rynku pracy. Wieczorem natomiast rynek wsłucha się w stanowiska dwóch reprezentantów Fed: Johna Williamsa z San Francisco oraz Loretty Mester z Cleveland.

 

Złoty stabilnie

Na parach powiązanych z polską walutą – relatywny spokój. Złoty utrzymuje silną pozycję względem dolara i franka, natomiast w parze z euro wahania oscylują wokół wartości 4,24-4,25.

 

Wydarzenia gospodarcze:

 • 09:15 Sprzedaż detaliczna- Szwajcaria
 • 09:30 Indeks PMI dla przemysłu- Szwajcaria
 • 14:15 Raport ADP – USA
 • 16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw- USA
 • 17:00 Wystąpienie szefa Fed z San Francisco (John Williams) – USA
 • 21:30 Wystąpienie szefa Fed z Cleveland (Loretta Mester) – USA

cele informacyjne komentarz walutowy

02.08.2017 07:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000