KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany Read more
podróż, majówka, weekend majowy, Ekantor.pl

Weekend majowy – gdzie warto się wybrać?

Może być grill, kiełbaski i domek nad podmiejskim jeziorem; ale czemu nie zrobić czegoś ciekawszego na długi weekend? Zobacz jakie kierunki mogą zamienić kilka majowych dni w fantastyczną przygodę.   Read more

Musisz wiedzieć: Dziś decyzja RPP. 5 faktów walutowych 6.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na dzień przed emocjonującą konferencją Mario Draghiego inwestorzy poznają kilka ważnych danych  z Europy. Natomiast w Polsce zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych – rynek nie spodziewa się zmian.

 

RPP poinformuje o decyzji

Dziś Rada Polityki Pieniężnej poinformuje o swojej decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych. Najprawdopodobniej pozostaną one na dotychczasowym poziomie, dlatego wiadomość ta powinna pozostać neutralna dla złotego.Uwagę zwróci natomiast komunikat wydany po posiedzeniu.

 

Złoty słabszy

W kontekście złotego nie sposób wspomnieć o wczorajszym osłabieniu polskiej waluty. W szycie kurs EUR/PLN osiągnął wartości 4,20. Ruch ten został wyhamowany i na chwilę obecną para oscyluje w okolicach 4,18-4,19 PLN.

 

Dane z Europy

W połowie tygodnia opublikowanych zostanie kilka interesujących danych z państw Europy. O poranku poznaliśmy już raport o zamówieniach w niemieckim przemyśle. W dalszej części zaprezentowana zostanie dynamika PKB w strefie euro.

 

Wybory w Wielkiej Brytanii

Na czwartek zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, a patrząc na sondaże wcale nie jest pewne czy Partii Konserwatywnej z liderką – obecną premier Theresą May – uda się uzyskać większość. Może to wprowadzić kolejne zamieszanie w kursie funta, tym bardziej, że niebawem rozpoczną się negocjacje w sprawie Brexitu.

 

Wydarzenie tygodnia: konferencja M.Draghiego

Wciąż najwięcej emocji wywołuje jutrzejsze wystąpienie prezesa banku europejskiego. Jeżeli ton jego wypowiedzi okaże się bardziej “jastrzębi” niż dotychczas – może dojść do umocnienia euro.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Decyzja ws. stóp procentowych – Polska

8:00 Zamówienia w przemyśle – Niemcy

9:30 Indeks cen nieruchomości – Halifax (m/m) – Wielka Brytania

11:00 Produkt Krajowy Brutto, fin.- Strefa Euro

16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2017 10:10
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000