KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Historia dolara amerykańskiego

Każda waluta ma swoją niepowtarzalną historię. Jedną z najciekawszych ma dolar amerykański, który tak naprawdę pojawił się na rynku walutowym stosunkowo niedawno. Historia dolara amerykańskiego Historia dolara amerykańskiego rozpoczyna ... Czytaj całość

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do ... Czytaj całość

Musisz wiedzieć: Dziś decyzja RPP. 5 faktów walutowych 6.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na dzień przed emocjonującą konferencją Mario Draghiego inwestorzy poznają kilka ważnych danych  z Europy. Natomiast w Polsce zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych – rynek nie spodziewa się zmian.

 

RPP poinformuje o decyzji

Dziś Rada Polityki Pieniężnej poinformuje o swojej decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych. Najprawdopodobniej pozostaną one na dotychczasowym poziomie, dlatego wiadomość ta powinna pozostać neutralna dla złotego.Uwagę zwróci natomiast komunikat wydany po posiedzeniu.

 

Złoty słabszy

W kontekście złotego nie sposób wspomnieć o wczorajszym osłabieniu polskiej waluty. W szycie kurs EUR/PLN osiągnął wartości 4,20. Ruch ten został wyhamowany i na chwilę obecną para oscyluje w okolicach 4,18-4,19 PLN.

 

Dane z Europy

W połowie tygodnia opublikowanych zostanie kilka interesujących danych z państw Europy. O poranku poznaliśmy już raport o zamówieniach w niemieckim przemyśle. W dalszej części zaprezentowana zostanie dynamika PKB w strefie euro.

 

Wybory w Wielkiej Brytanii

Na czwartek zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, a patrząc na sondaże wcale nie jest pewne czy Partii Konserwatywnej z liderką – obecną premier Theresą May – uda się uzyskać większość. Może to wprowadzić kolejne zamieszanie w kursie funta, tym bardziej, że niebawem rozpoczną się negocjacje w sprawie Brexitu.

 

Wydarzenie tygodnia: konferencja M.Draghiego

Wciąż najwięcej emocji wywołuje jutrzejsze wystąpienie prezesa banku europejskiego. Jeżeli ton jego wypowiedzi okaże się bardziej “jastrzębi” niż dotychczas – może dojść do umocnienia euro.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Decyzja ws. stóp procentowych – Polska

8:00 Zamówienia w przemyśle – Niemcy

9:30 Indeks cen nieruchomości – Halifax (m/m) – Wielka Brytania

11:00 Produkt Krajowy Brutto, fin.- Strefa Euro

16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2017 10:10
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000