KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem Read more

Przedsiębiorstwa pod lupą rządu. Czekają nas zmiany

W listopadzie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawił “Konstytucję Biznesu”, która jest największą od 1989 roku reformą prawa gospodarczego. Ma ona ustalić nowe zasady funkcjonowania polskich Read more

Musisz wiedzieć: Dziś decyzja RPP. 5 faktów walutowych 6.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na dzień przed emocjonującą konferencją Mario Draghiego inwestorzy poznają kilka ważnych danych  z Europy. Natomiast w Polsce zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych – rynek nie spodziewa się zmian.

 

RPP poinformuje o decyzji

Dziś Rada Polityki Pieniężnej poinformuje o swojej decyzji w sprawie wysokości stóp procentowych. Najprawdopodobniej pozostaną one na dotychczasowym poziomie, dlatego wiadomość ta powinna pozostać neutralna dla złotego.Uwagę zwróci natomiast komunikat wydany po posiedzeniu.

 

Złoty słabszy

W kontekście złotego nie sposób wspomnieć o wczorajszym osłabieniu polskiej waluty. W szycie kurs EUR/PLN osiągnął wartości 4,20. Ruch ten został wyhamowany i na chwilę obecną para oscyluje w okolicach 4,18-4,19 PLN.

 

Dane z Europy

W połowie tygodnia opublikowanych zostanie kilka interesujących danych z państw Europy. O poranku poznaliśmy już raport o zamówieniach w niemieckim przemyśle. W dalszej części zaprezentowana zostanie dynamika PKB w strefie euro.

 

Wybory w Wielkiej Brytanii

Na czwartek zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, a patrząc na sondaże wcale nie jest pewne czy Partii Konserwatywnej z liderką – obecną premier Theresą May – uda się uzyskać większość. Może to wprowadzić kolejne zamieszanie w kursie funta, tym bardziej, że niebawem rozpoczną się negocjacje w sprawie Brexitu.

 

Wydarzenie tygodnia: konferencja M.Draghiego

Wciąż najwięcej emocji wywołuje jutrzejsze wystąpienie prezesa banku europejskiego. Jeżeli ton jego wypowiedzi okaże się bardziej “jastrzębi” niż dotychczas – może dojść do umocnienia euro.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Decyzja ws. stóp procentowych – Polska

8:00 Zamówienia w przemyśle – Niemcy

9:30 Indeks cen nieruchomości – Halifax (m/m) – Wielka Brytania

11:00 Produkt Krajowy Brutto, fin.- Strefa Euro

16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2017 10:10
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000