KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more

Czy będzie podwyżka stóp procentowych?

Piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy – na te informacje czekają wszyscy inwestorzy. Rynki finansowe niecierpliwie wyczekują informacji o liczbie nowych miejsc pracy, wysokości stopy bezrobocia oraz wysokości Read more

Musisz wiedzieć: Inflacja bazowa w Polsce. 3 fakty walutowe 12.06


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek, 13 czerwca przynosi kontynuację krajowych informacji. Interesujące dane zostaną również zaprezentowane w USA i Wielkiej Brytanii, gdzie kolejno w środę oraz czwartek podejmowane będą decyzje w sprawie stóp procentowych.

 

Dane z Polski: inflacja bazowa oraz bilans płatniczy

Sytuacja złotego na początku tygodnia prezentuje się dobrze. EUR/PLN wynosi 4,18, USD/PLN 3,73, CHF/PLN 3,86, GBP/PLN 4,73. O godzinie 14:00 zaprezentowane zostaną kolejne dane z Polski. Dziś inwestorzy zapoznają się ze wskaźnikami inflacji bazowej oraz bilansem płatniczym.

 

Indeks ZEW oraz dane o inflacji z Wlk. Brytanii i USA

W szerszym ujęciu dziś uwagę skupiać będą publikacje w państwach Europy oraz w USA. O 11:00 zapoznamy się z nastrojami analityków i inwestorów w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech, natomiast w USA i Wielkiej Brytanii przedstawione zostaną dane o inflacji.

 

Wydarzenie tygodnia

Więcej emocji może przynieść druga połowa tygodnia. Jutro bowiem FOMC poinformuje o swojej decyzji w sprawie stóp procentowych, choć dla rynku ważniejszy jest komunikat wydany po posiedzeniu. Natomiast w czwartek w tej samej sprawie obradować będzie BoE.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
Inflacja producencka – Wielka Brytania
Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB Sabine Lautenschläger – Strefa Euro
Indeks instytutu ZEW – Niemcy
Bilans płatniczy – Polska
Wskaźniki inflacji bazowej – Polska
Inflacja producencka – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

13.06.2017 10:05
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000