KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gotówka, złoty, PLN

To już koniec gotówki w Polsce?

Czym się różnią sklepy w Polsce, od tych w Skandynawii? U nas płacąc za zakupy pytamy sprzedawcę “Można kartą?”, natomiast w krajach Europy Północnej zastanawiamy się czy “Można gotówką?”. Szwecja, Read more
Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło Read more

Na dolarze bez zmian. Komentarz walutowy 15.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na początku nowego tygodnia uwagę przykuwa słabość dolara. Kurs EUR/USD oscyluje wokół wartości 1,22. Dziś inwestorzy poznają m.in dane z Polski, w tym finalny odczyt inflacji CPI za grudzień. Aktywność na rynku walutowym może być ograniczona wolnym dniem w USA.

 

W USA dzień wolny, a dolar traci

Amerykańscy inwestorzy tydzień rozpoczną z opóźnieniem. Dziś bowiem w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Martina Luthera Kinga. Atmosfera na rynku nie sprzyja w tym czasie dolarowi, który mimo ostatnich solidnych odczytów, wciąż traci na rzecz euro. Dziś średni kurs EUR/USD pokazał wartość 1,22.

 

Inflacja w Polsce

W trakcie dzisiejszej sesji napłynie kilka interesujących danych z kraju. O godzinie 09:00 zapoznaliśmy się już ze wskaźnikiem przyszłej inflacji wg BIEC. O 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane o bilansie płatniczym oraz finalny odczyt grudniowej inflacji konsumenckiej. Wstępny odczyt r/r wynosił 2,0%.

 

Handel zagraniczny w strefie euro

Pojedyncze dane napłyną dziś również ze strefy euro. Mowa o handlu zagranicznym. Dla euro kluczowe jest jednak obecnie to, jakie nastroje przyświecać będą ECB w nadchodzących miesiącach. Nie można wykluczyć, że bank retoryką będzie próbował ostudzić emocje wokół wspólnej waluty. Posiedzenie decydentów odbędzie się 25 stycznia.

 

Sytuacja na parach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

09:00 Wskaźnik Przyszłej Inflacji wg BIEC- Polska
11:00 Handel zagraniczny – Strefa Euro
14:00 Bilans płatniczy – Polska
14:00 Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, fin.- Polska


cele informacyjne komentarz walutowy

15.01.2018 10:47
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000