KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wielkanoc, podróże, tradycja, zwyczaje, wyjazdy wielkanocne, Ekantor.pl

Kryminały i wiedźmy, czyli Wielkanoc jakiej nie znasz

W czasie gdy jedni nastawiają zakwas na żur i myją okna, przygotowując się do Wielkanocy - inni pakują walizki.  Czy w ten sposób próbujemy uciec przed świąteczną tradycją? Niekoniecznie, a Read more

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla Read more

Na dzień przed 15. marca (komentarz walutowy 14.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nowy tydzień polska waluta powitała osłabiona,w związku z ogólnoświatowymi nastrojami, których kumulacja nastąpi już jutro. Wtorek przynosi jednak próbę stabilizacji notowań złotego. Traci natomiast funt po wiadomościach w sprawie Brexitu.

 

Korekta trwa

W trakcie dzisiejszej sesji euro kontynuuje korektę piątkowego wzrostu notowań, który nastąpił m.in. w skutek przecieków z ECB o rzekomej możliwej podwyżce stóp procentowych przed wygaśnięciem programu QE. Za umocnieniem wspólnej waluty w parze z dolarem opowiedziały się również dane o sytuacji na amerykańskim rynku pracy, które choć solidne to nie zdołały podsycić apetytu, w kwestii czerwcowego posiedzenia FOMC. Dziś średnia wartość kursu EUR/USD osiągnęła 1,06.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

W oczekiwaniu na środę

Dziś z państw Europy napłynęły dane na temat inflacji konsumenckiej. W Niemczech finalny odczyt okazał się zgodny z wcześniejszymi prognozami. Nieco zawiódł inny wskaźnik z tego kraju, mianowicie indeks instytutu ZEW, jednak w porównaniu do publikacji z lutego – okazał się być optymistyczny. Dziś złoty w parze z euro jest nieco silniejszy niż wczoraj, jednak wydarzenia do jakich dojdzie w najbliższym czasie mogą wywołać kolejne wahania w tej parze. Dziś średni kurs euro osiągnął 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas na podwyżkę

Ponowne umocnienie dało się dziś zaobserwować w parze USD/PLN. Inwestorzy są niemal przekonani, że w trakcie jutrzejszego posiedzenia FOMC dojdzie do podniesienia stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Z tego powodu reakcja dolara na tę wiadomość może być zrównoważona. Kluczowe będą sygnały mogące sugerować kolejny taki ruch w czerwcu. Dziś średni kurs USD osiągnął wartość 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

Dziś na wykresie franka można było zaobserwować ruch w wyniku którego szwajcarska waluta umocniła się do wartości 4,04 PLN. Wzrost ten został jednak wycofany. Dziś inwestorzy mogli zapoznać się z krajowymi danymi dotyczącymi inflacji. Inflacja CPI  w ujęciu rocznym wzrosła z 1,7% do 2,2%. Lepiej zaprezentował się również wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC. Dziś średnia wartość CHF/PLN osiągnęła 4,03.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit nadchodzi

Funt musi się natomiast mierzyć z cieniem, jaki na jego notowania rzucają informacje na temat Brexitu. Wczoraj posłowie przyjęli ustawę, która upoważnia premier do rozpoczęcia procesu opuszczenia struktur UE przez Wielką Brytanię równocześnie odrzucając poprawki zgłoszone przez Izbę Lordów. Jedna z nich miała zapewnić prawa obywatelom UE. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,93 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.03.2017 14:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000