KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie Read more
bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym Read more

Nastroje wokół EUR/USD. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 28.08-01.09.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Próba rakietowa przeprowadzona przez Koreę Północną, pytania o przyszłość programu QE, spór pomiędzy Polską, a UE – to tylko część czynników przykuwających uwagę rynku pod koniec wakacji. Pierwszy dzień września okazał się jednak równie emocjonujący, a to za sprawą danych z USA.

 

Wiele emocji wokół dolara

Konferencje w Jackson Hole nie przyniosły odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłej polityki pieniężnej Fed oraz ECB. Mimo to doszło do wzrostu notowań euro, którego wycena po weekendzie została podbita w związku z niepokojami na linii USA-Korea Północna. Nie bez znaczenia dla USD był również silny huragan, który nawiedził Stany. Po osiągnięciu poziomu 1,20 USD, euro zaczęło wymazywać ten ruch. Dziś średnia wartość wspólnej waluty osiągnęła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Zmienność EUR/PLN

7 września dojdzie do kolejnego spotkania decydentów ECB i można się spodziewać, że to ono będzie wzbudzać najwięcej zainteresowania w kontekście dalszych notowań euro. Pod względem makroekonomicznym kalendarz strefy euro w ostatnich dniach prezentował się raczej skromnie. Uwagę zwracały dane o inflacji HICP (1,5% przy prognozie 1,4%) oraz indeks PMI dla przemysłu (57,4 pkt.). Na wykresie EUR/PLN można było w międzyczasie obserwować wahania, które oscylowały wokół wartości 4,24-4,26. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak zgodności

Pierwsza połowa tygodnia z pewnością nie należała do dolara. Amerykańska waluta w kulminacyjnym momencie spakdu pokazała wartość 3,53 PLN. W kolejnych dniach USD zdołał odrobić część strat, do czego w pewnym stopniu przyczyniły się dane. Mowa przede wszystkim o PKB za II oraz raporcie ADP. W przypadku tego drugiego inwestorzy uważali z entuzjazmem, ponieważ zdarzało się już, że jego wynik był odmienny od oficjalnych danych z rynku pracy – i tak też się stało tym razem. Odczyty na temat zatrudnienia i płac rozczarowały. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,56.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spór z UE

W notowaniach franka szwajcarskiego doszło do kilku wahań, na co wpływ miała m.in. zwiększona awersja do ryzyka z początku tygodnia, kiedy to Korea Północna dokonała próby rakietowej. W tym tygodniu nie zabrakło również informacji krajowych. Uwagę przykuły przede wszystkim: PKB za II kwartał, wstępna inflacja CPI czy indeks PMI dla przemysłu. Powrócił również temat konfliktu pomiędzy Polską, a Unią Europejską. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,71 PLN.

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

Lepsze dane na koniec tygodnia

Funt pozostaje słaby, a kolejne próby umocnienia kończą się fiaskiem. Mimo to druga część tygodnia przyniosła brytyjskiej walucie swego rodzaju wytchnienie. Z danych najistotniejszy w tym tygodniu był indeks PMI dla przemysłu, który okazał się dużym zaskoczeniem. Przy prognozowanych 55 pkt. pokazał on 56,9 pkt. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,63 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.09.2017 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000