KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more

Kurs euro – czas na spadek?

Patrząc na to, co w ostatnich tygodniach dzieje się na rynku walutowym, można odnieść wrażenie, że nic nie jest w stanie popsuć nastrojów wokół euro. Ale czy na pewno?   Wspólna Read more

Niespodzianki i rozczarowania. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 24-28.07.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień lipca w Polsce – pod względem politycznym – okazał się gorący. Słowa Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw o sądownictwie wywołały poruszenie nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Na szerokim rynku uwaga skierowana była na USA.

 

Euro – silnie w górę

Tydzień na głównej parze walutowej rozpoczął się spokojnie. Amerykańska waluta nabrała oddechu po tym, jak z USA napłynęły informacje o przegłosowaniu uchylenia Obamacare oraz zatwierdzeniu ustawy nakładających nowe sankcje na Rosję. W środę wieczorem doszło jednak do gwałtownego wzrostu w obrębie EUR/USD. Przyczyna? Postawa Rezerwy Federalnej, która okazała się mniej “jastrzębia”. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Emocje polityczne

Po poniedziałkowych słowach Andrzeja Dudy złoty zdołał po części wymazać spadek do jakiego doszło przed weekendem. Było to jednak chwilowe. Już we wtorek inwestorzy skupili się na wydarzeniach z szerokiego rynku. Kalendarz danych dla Eurolandu w tym czasie prezentował się skromnie. Przedstawione zostały m.in. indeksy PMI, które okazały się słabsze niż prognozowano. Więcej interesujących odczytów napłynęło z Niemiec. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek po FOMC

Do połowy tygodnia dolar choć słaby to jednak zachowywał się dość stabilnie względem złotego. Deprecjacja tej waluty nastąpiła po komunikacie wydanym przez FOMC. W kolejnych dniach nastroje zaczęły się jednak wyciszać. Przez ostatnie dni nie zabrakło danych, z czego kluczowy był piątkowy wstępny odczyt PKB za II kwartał.  Dziś średnia wartość USD osiągnęła 3,62 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słabnie

Ciekawie prezentował się wykres złotego z frankiem. Szwajcarska waluta pokazała mianowicie wartości najniższe od 15 stycznia 2015, czyli czarnego czwartku kiedy to doszło do nagłego wzrostu jej wartości. Taka relacja w parze CHF/PLN wynika przede wszystkim ze zmniejszonej awersji do ryzyka. Nie bez wpływu mogło być również uspokojenie emocji wokół ustaw o sądownictwie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,73 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na ustalenia

Nie ma znaczących postępów w rozmowach między Wielką Brytanią, a państwami członkowskimi Unii Europejskiej. W atmosferze brexitowej niepewności funt pozostaje słaby. W tym tygodniu zaprezentowano kilka ważnych danych, w tym wstępne PKB II kwartał. Wynik okazał się zgodny z prognozami, ale dynamika w ujęciu rok do roku spadła. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,74 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.07.2017 14:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000