KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja ... Czytaj całość
5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za ... Czytaj całość

Niespodzianki i rozczarowania. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 24-28.07.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień lipca w Polsce – pod względem politycznym – okazał się gorący. Słowa Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw o sądownictwie wywołały poruszenie nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Na szerokim rynku uwaga skierowana była na USA.

 

Euro – silnie w górę

Tydzień na głównej parze walutowej rozpoczął się spokojnie. Amerykańska waluta nabrała oddechu po tym, jak z USA napłynęły informacje o przegłosowaniu uchylenia Obamacare oraz zatwierdzeniu ustawy nakładających nowe sankcje na Rosję. W środę wieczorem doszło jednak do gwałtownego wzrostu w obrębie EUR/USD. Przyczyna? Postawa Rezerwy Federalnej, która okazała się mniej “jastrzębia”. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Emocje polityczne

Po poniedziałkowych słowach Andrzeja Dudy złoty zdołał po części wymazać spadek do jakiego doszło przed weekendem. Było to jednak chwilowe. Już we wtorek inwestorzy skupili się na wydarzeniach z szerokiego rynku. Kalendarz danych dla Eurolandu w tym czasie prezentował się skromnie. Przedstawione zostały m.in. indeksy PMI, które okazały się słabsze niż prognozowano. Więcej interesujących odczytów napłynęło z Niemiec. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek po FOMC

Do połowy tygodnia dolar choć słaby to jednak zachowywał się dość stabilnie względem złotego. Deprecjacja tej waluty nastąpiła po komunikacie wydanym przez FOMC. W kolejnych dniach nastroje zaczęły się jednak wyciszać. Przez ostatnie dni nie zabrakło danych, z czego kluczowy był piątkowy wstępny odczyt PKB za II kwartał.  Dziś średnia wartość USD osiągnęła 3,62 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słabnie

Ciekawie prezentował się wykres złotego z frankiem. Szwajcarska waluta pokazała mianowicie wartości najniższe od 15 stycznia 2015, czyli czarnego czwartku kiedy to doszło do nagłego wzrostu jej wartości. Taka relacja w parze CHF/PLN wynika przede wszystkim ze zmniejszonej awersji do ryzyka. Nie bez wpływu mogło być również uspokojenie emocji wokół ustaw o sądownictwie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,73 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na ustalenia

Nie ma znaczących postępów w rozmowach między Wielką Brytanią, a państwami członkowskimi Unii Europejskiej. W atmosferze brexitowej niepewności funt pozostaje słaby. W tym tygodniu zaprezentowano kilka ważnych danych, w tym wstępne PKB II kwartał. Wynik okazał się zgodny z prognozami, ale dynamika w ujęciu rok do roku spadła. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,74 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.07.2017 14:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000