KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Polski Nowy Złoty – polska waluta!

Polski Nowy Złoty – polska waluta!

Pieniądz jest jednym z symbolów niezależności państwa oraz władzy państwowej. Nic więc dziwnego, że dawni władcy dość często myśleli o własnej walucie, która jednocześnie mogłaby być wartościowym środkiem płatniczym we Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Nowy tydzień rozpoczyna się ospale (komentarz walutowy 20.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Napięcia polityczne oraz wciąż utrzymująca się niepewność wobec decyzji Donalda Trumpa podbijają awersję do ryzyka, równocześnie przysłaniając reakcję na dane. Skromny kalendarz makro oraz obchodzony w USA Dzień Prezydenta sprawiają, że dzisiejsza sesja przebiega spokojnie i jest echem minionego tygodnia.

 

Unormowanie relacji

Mimo, że wystąpienie prezes Fed podsyciło apetyt, co do trzech podwyżek stóp procentowych w tym roku, to słowa Janet Yellen nie przyniosły bezpośredniej zapowiedzi zacieśnienia polityki monetarnej na najbliższym posiedzeniu. Z tego powodu rynek zwróci uwagę na środowy protokół z posiedzenia FOMC. Obchodzony dziś w Stanach Zjednoczonych Dzień Prezydenta ograniczył aktywność rynku walutowego. W związku z powyższym na wykresie EUR/USD można było zauważyć próbę stabilizacji, a średnia wartość kursu głównej pary wyniosła dziś 1,06.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre dane nie zmieniają nastawienia

Rosnąca awersja przysłoniła  silne odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w Polsce. Odnotowany na koniec tygodnia wzrost wspólnej waluty został dziś nieznacznie skorygowany. W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z odczytem inflacji producenckiej w Niemczech. Wskaźnik ten, w porównaniu do poprzedniego, wykazał wzrost dynamiki o 1,4%. Dziś średnia wartość euro wynika 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak aktywności

Piątek przyniósł wzrost wartości dolara względem złotego. Amerykańska waluta powędrowała z pozycji 4,05 do 4,07 PLN. Dziś ruch ten został nieznacznie wymazany, co ma związek z brakiem aktywności giełd w USA. W najbliższych dniach inwestorzy skupią się przede wszystkim na środowym raporcie z posiedzenia FOMC oraz wystąpieniach przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Średnia wartość dolara osiągnęła dziś 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojniejszy

Spokojnie prezentuje się dzisiejszy wykres CHF/PLN, jednak polscy kredytobiorcy nie mają powodów do radości. W ostatnich dniach złoty stracił na wartości wobec franka, co ma związek z niepokojami o europejską scenę polityczną – a te najprawdopodobniej będą się nasilać. W tym tygodniu zostanie przedstawionych kilka krajowych danych, ale nie powinny mieć one silnego wpływu na notowania. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,05 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Umocnienie funta

W kierunku północy wykresu powędrował dziś natomiast funt. W piątek brytyjska waluta musiała się zmierzyć z danymi dotyczącymi sprzedaży detalicznej, które potwierdziły niepokoje prezesa BoE. W nadchodzących dniach rynek pozna jedynie zrewidowane dane na temat dynamiki PKB. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.02.2017 15:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000