KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?

Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie Read more
Aplikacje do finansów

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

Regularne opłaty, spontaniczne wydatki, niespodziewane koszty i wszędobylskie rachunki… Uporanie się z domowymi finansami nie jest proste. Dlatego coraz więcej osób sięga po aplikacje, które znacznie ułatwiają nad nimi kontrolę. Read more

Ogólnoświatowe nastroje (komentarz walutowy 25.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nastroje na rynku walutowym kumulują się wokół Donalda Trumpa. Decyzje podejmowane przez 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, raz opowiadają się za umocnieniem dolara, a innym razem  – tak jak dzisiaj – powodują jego spadek. Interesująco prezentował się natomiast dzisiejszy wykres EUR/PLN.

 

Atmosfera zależy od Trumpa

W trakcie dzisiejszej sesji można było zaobserwować wzrost wartości wspólnej waluty. Mimo że opublikowany indeks instytutu Ifo, odzwierciedlający nastroje niemieckich przedsiębiorców, nie wypadł korzystnie. Najprawdopodobniej oznacza to, że inwestorzy bacznie przyglądają się realizacji obietnic nowego prezydenta USA, a kurs EUR/USD w dużej mierze zależy od oceny tych działań. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro w dół

Przedstawiony indeks niemieckiego instytutu Ifo, przy prognozach na poziomie 111,2 wyniósł zaledwie 109,8. Pogorszenie nastrojów w niemieckich przedsiębiorstwach nie spotkało się z natychmiastową reakcją rynku, jednak po kilku minutach kurs EUR/PLN zaczął wędrować na południe wykresu. Kluczowa dla euro wciąż pozostaje sytuacja za oceanem oraz wyrok Sądu Konstytucyjnego we Włoszech, mogącego skutkować wcześniejszymi wyborami w tym kraju. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar odnotowuje spadek

Solidny spadek został zarejestrowany także w parze dolara z polską walutą. Napływ informacji ze Stanów Zjednoczonych sprawia, że inwestorzy przede wszystkim zwracają uwagę na sytuację w tym kraju. Jeszcze przed końcem tygodnia zostanie przedstawionych kilka odczytów na temat kondycji gospodarczej USA, natomiast w środę 1 lutego odbędzie się pierwsze w tym roku posiedzenie w sprawie wysokości stóp procentowych. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,05 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty podjął walkę

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Środowa sesja przyniosła również osłabienie franka szwajcarskiego, którego wartość w kulminacyjnym momencie sięgnęła 4,05 PLN. Dziś Polska zapoznała się z odczytem odnośnie stopy bezrobocia, który okazał się zgodny z prognozowaniem i wyniósł 8,3%. Dane te nie zmieniły relacji na wykresie walutowym. Dziś średni kurs franka osiągnął 4,06 PLN.
CHF/PLN

Poprawa nastrojów

Decyzja Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii o koniecznej zgodzie parlamentu na rozpoczęcie procesu opuszczenia struktur UE, podtrzymuje dobrą atmosferę na funcie. Brytyjska waluta zanotowała dziś gwałtowny wzrost do wartości 5,11 PLN, jednak było to działanie chwilowe. W godzinach popołudniowych rynek przyjrzy się wystąpieniu szefa BoE – Marka Carneya. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 5,10 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.01.2017 14:06
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000