KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more
Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more

Osłabienie złotego (komentarz walutowy 13.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia mimo pozytywnych informacji dotyczących inflacji CPI w naszym kraju przyniósł nieznaczne osłabienie złotego wobec większości walut. Bogate kalendarium makroekonomiczne w nadchodzących dniach może jednak znacząco wpłynąć na notowania zarówno krajowej jak i zagranicznych walut.

Spokojny poniedziałek

Poniedziałkowa sesja była bardzo spokojna. Większej zmienności należy spodziewać się w kolejnych dniach, w których m.in. swoje wystąpienia publiczne będą mieć przedstawiciele Fedu. Notowania głównej pary walutowej nie uległy większej zmianie od piątku. Kurs wahał się w okolicy poziomu 1,06 z chwilowym skokiem w kierunku 1,07. W centrum uwagi inwestorów w dalszym ciągu pozostaje prezydent USA Donald Trump, którego wypowiedzi za każdym razem budzą wiele emocji. Dzisiejszy średni kurs pary EUR/USD wyniósł 1,06.

EUR/USD

euro, dolar, kurs euro

Źródło: Bankier.pl

Pozornie spokojny poranek

Początek dzisiejszej sesji nie wskazywał na osłabienie złotego. Kurs utrzymały się stabilnie w okolicy poziomu 4,29. W dalszej części dnia euro umocniło się do wartości 4,32. Niektórzy inwestorzy zapewne spodziewali się tego zwrotu. Nasza waluta nieznacznie poprawiła swoją pozycję po publikacji wartości inflacji CPI, która za miesiąc styczeń wyniosła 1,8% w zestawieniu r/r. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,31 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: Bankier.pl

Lekkie umocnienie dolara

Mimo dzisiejszego wzrostu na parze USD/PLN do poziomu 4,06 w przestrzeni miesięcznej daje się zauważyć zahamowanie trendu wzrostowego. Złoty jest w ostatnim czasie bardzo wrażliwy na czynniki krajowe, których również nie zabraknie i w tym tygodniu. Dzisiejsza publikacja dobrych informacji o inflacji CP Inie zmieniła jednak za mocno pozycji złotego na parze z dolarem. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł dziś 4,06 PLN.

USD/PLN

dolra, kurs dolara

Źródło: Bankier.pl

Osłabienie złotego

Dzisiejsza sesja nie przyniosła dobrych informacji frankowiczom, którzy w ostatnim czasie cieszyli się spadkiem wartości franka. Złoty niestety odbił się od poziomu 4,02 do wartości 4,05. Korekta do 4,04 nastąpiła po publikacji danych o inflacji. Zmienność na tej parze w nadchodzącym tygodniu będzie duża ze względu na bogate kalendarium makroekonomiczne zarówno dla Polski jak i świata. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 4,04 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: Bankier.pl

Złoty również traci wobec funta

Poniedziałek również nie był najlepszy dla złotego na parze z funtem. Kurs z poziomu 5,04 podskoczył do poziomu 5,09. Dla inwestorów zainteresowanych tą parą walutową najważniejszy będzie wtorek oraz piątek. W tych dniach poznamy dane makro, które będą mieć najistotniejszy wpływ na notowania funta. Dzisiejszy średni kurs GBP wyniósł 5,08 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.02.2017 15:08
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000