KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more
Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more

Piątek będzie kluczowy. Komentarz walutowy 24.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Choć sympozjum w Jackson Hole rozpoczęło się dzisiaj, to na najważniejsze informacje pojawią się jutro. Inwestorzy wyczekują, co też nowego powiedzą Janet Yellen oraz Mario Draghi. Nim to jednak nastąpi w międzyczasie zaprezentowanych zostanie kilka ważnych danych. Część z nich pojawiła się już dzisiaj.

 

Piątek z bankami

Na dzień przed kluczową konferencja w Jackson Hole euro wyhamowuje wzrosty. Pytań na rynku przed jutrzejszymi wystąpieniami nie brakuje. Pierwsza wypowie się Janet Yellen z Fed, następnie wieczorem głos zabierze Mario Draghi. W pierwszym przypadku spodziewany jest zmiana tonu w kierunku “gołębiego”, w drugim – pozostanie przy dotychczasowej retoryce, choć to “jastrzębie” sygnały byłyby pożądane. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jaką postawę przyjmie Mario Draghi?

Relatywny spokój prezentuje się również w parze EUR/PLN. Pusty kalendarz danych makro dla strefy euro sprawia, że niemalże cała uwaga po europejskiej stronie skupia się na tym, co może powiedzieć Draghi w trakcie wystąpienia Jackson Hole. Choć rynek zdaje się w coraz mniejszym stopniu wierzyć w to, że mógłby zasygnalizować on możliwość wycofywania się przez bank z programu QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na prezes Fed

Sytuacja dolara skomplikowała się,a patrząc na wykres z początku roku, można nawet powiedzieć, że to bardzo. Dolar wciąż pozostaje osłabiony, a czynniki widoczne na horyzoncie raczej nie wydają się być mu sprzyjające. Jutro Janet Yellen – prezes Fed, której kadencja kończy się już na początku przyszłego roku – wypowie się w trakcie trwającego sympozjum. Trudno by utrzymał “jastrzębie” tony wobec czego spodziewana jest zmiana retoryki. Dodatkowo USD zmaga się z niepokojami wokół Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,62 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank stabilnie

Kolejny spokojny dzień w parze CHF/PLN. Frank szwajcarski przez cały sierpień utrzymuje kurs łaskawy dla polskich kredytobiorców, co jest związane przede wszystkim z sytuacją na szerokim rynku. Złoty ma jednak wsparcie w postaci danych makro. Dziś pojawiły się informacje na temat stopy bezrobocia. Opublikowany został również raport z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Wielkiej Brytanii

Dziś można powiedzieć, że brytyjska waluta odbiła się od dna, którym były sześcioletnie minima. W kulminacyjnym momencie wartość tej waluty spadła do 4,63 PLN. Podczas dzisiejszej sesji nie zabrakło danych z tego kraju. Zrewidowane PKB za II kwartał okazało się zgodne z prognozami. Rozczarowanie przyniosły dane o sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,64 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.08.2017 14:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000