KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te Read more
waluty, waluta, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA

Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA. Read more

Piątek będzie kluczowy. Komentarz walutowy 24.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Choć sympozjum w Jackson Hole rozpoczęło się dzisiaj, to na najważniejsze informacje pojawią się jutro. Inwestorzy wyczekują, co też nowego powiedzą Janet Yellen oraz Mario Draghi. Nim to jednak nastąpi w międzyczasie zaprezentowanych zostanie kilka ważnych danych. Część z nich pojawiła się już dzisiaj.

 

Piątek z bankami

Na dzień przed kluczową konferencja w Jackson Hole euro wyhamowuje wzrosty. Pytań na rynku przed jutrzejszymi wystąpieniami nie brakuje. Pierwsza wypowie się Janet Yellen z Fed, następnie wieczorem głos zabierze Mario Draghi. W pierwszym przypadku spodziewany jest zmiana tonu w kierunku “gołębiego”, w drugim – pozostanie przy dotychczasowej retoryce, choć to “jastrzębie” sygnały byłyby pożądane. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jaką postawę przyjmie Mario Draghi?

Relatywny spokój prezentuje się również w parze EUR/PLN. Pusty kalendarz danych makro dla strefy euro sprawia, że niemalże cała uwaga po europejskiej stronie skupia się na tym, co może powiedzieć Draghi w trakcie wystąpienia Jackson Hole. Choć rynek zdaje się w coraz mniejszym stopniu wierzyć w to, że mógłby zasygnalizować on możliwość wycofywania się przez bank z programu QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na prezes Fed

Sytuacja dolara skomplikowała się,a patrząc na wykres z początku roku, można nawet powiedzieć, że to bardzo. Dolar wciąż pozostaje osłabiony, a czynniki widoczne na horyzoncie raczej nie wydają się być mu sprzyjające. Jutro Janet Yellen – prezes Fed, której kadencja kończy się już na początku przyszłego roku – wypowie się w trakcie trwającego sympozjum. Trudno by utrzymał “jastrzębie” tony wobec czego spodziewana jest zmiana retoryki. Dodatkowo USD zmaga się z niepokojami wokół Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,62 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank stabilnie

Kolejny spokojny dzień w parze CHF/PLN. Frank szwajcarski przez cały sierpień utrzymuje kurs łaskawy dla polskich kredytobiorców, co jest związane przede wszystkim z sytuacją na szerokim rynku. Złoty ma jednak wsparcie w postaci danych makro. Dziś pojawiły się informacje na temat stopy bezrobocia. Opublikowany został również raport z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Wielkiej Brytanii

Dziś można powiedzieć, że brytyjska waluta odbiła się od dna, którym były sześcioletnie minima. W kulminacyjnym momencie wartość tej waluty spadła do 4,63 PLN. Podczas dzisiejszej sesji nie zabrakło danych z tego kraju. Zrewidowane PKB za II kwartał okazało się zgodne z prognozami. Rozczarowanie przyniosły dane o sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,64 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.08.2017 14:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000